رونمایی از كتاب دوست دارم قاری بشوم در قزاقستان

رونمایی از كتاب دوست دارم قاری بشوم در قزاقستان

جاویدانی: کتاب «دوست دارم قاری بشوم» نوشته مالیکا آیتژان، اسلام شناس، امام مسجد بایکن و رییس مرکز بالاپان قاری در قزاقستان رونمایی گردید.


به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بنابر گزارش ارسالی از رایزنی فرهنگی کشورمان در قزاقستان؛ مراسم رونمایی از کتاب مالیکا آیتژان، اسلام شناس، امام مسجد بایکن و رییس مرکز بالاپان قاری با عنوان «دوست دارم قاری بشوم» در قزاقستان انجام شد.
در این مراسم، نوربک اسماغانبت، معاون امور پژوهش های دینی اداره دینی مسلمانان قزاقستان، تله بی اسپان، مفتی اعظم شهر آلماتی، قایرات قورمانبایف، معاون دانشگاه مصری فرهنگ اسلامی نور مبارک، ارسین امره، امام اعظم مسجد تله بی منطقه آلماتی، اساتید دانشگاه نور مبارک باورژان علی اولی و قورمان فاضی حضور داشتند.
امام اعظم شهر آلماتی در سخنرانی خود، اظهار داشت: قرآن مقدس، کلمه خداوند است. بی تردید، حفظ کامل کلمه خداوند آرزوی هر مسلمان است. رسول خدا(ص) می فرمایند: یکی از بهترین انسان ها کسی است که بتواند قرآن را حفظ نماید، دین خداوند را درک نماید، انسان ها را به نیکی فرا خواند، از شر و بدی دور نماید و با خویشان و اقوام خود روابط خوبی برقرار نماید.
وی افزود: امروز در قزاقستان علاقه مندان به حفظ و قرائت قرآن روز به روز درحال افزایش است. این بسیار خوشحال کننده است. به یاد داشته باشیم که این هدف به پشتکار، صبر و شوق نیاز دارد. من باور دارم که این کتابی که مزیت های فراوانی دارد، برای خیلی از خوانندگان خصوصاً برای جامعه ای که قرآن حفظ می کنند مفیدست.
بنابر اعلام این خبر، در کتاب «دوست دارم قاری بشوم» اندیشه و نظر 6 قاری آمده است که یکی از آنها «ارسین عمیره» رتبه پنجم مسابقات سراسری قرآن است.
این کتاب برای همه علاقه مندان به قرآن، خصوصاً کسانی که می خواهند قرآن را بیاموزند و آنرا به دیگران آموزش دهند، تهیه شده است. در این اثر ذکر شده، خاصیت های قرآن کریم از زمان نزول و روش های مختلف قرائت ارائه شده است.
منبع:

1400/05/05
12:34:28
0.0 / 5
524
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , فرهنگ , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
جاویدانی