توسط انتشارات نیستان؛

روایت تاریخی زندگی امام سجاد (ع) چاپ شد

روایت تاریخی زندگی امام سجاد (ع) چاپ شد

جاویدانی: کتاب بکّه نوشته نرگس مقصودی شامل روایت داستانی زندگی امام سجاد (ع) توسط انتشارات کتاب نیستان منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی انتشارات کتاب نیستان، کتاب «بکّه» نوشته نرگس مقصودی شامل روایت داستانی زندگی امام سجاد (ع) بتازگی توسط انتشارات کتاب نیستان منتشر و راهی بازار نشر شده است.
این کتاب دربرگیرنده روایتی تاریخی داستانی است از زندگانی امام سجاد (ع) و آنچه ایشان در مقام فرزند حسین بن علی (ع) در واقعه عاشورا و بعد از آن درک می کند، روایتی از حاضران و شاهدان و فاعلان در چگونگی ریختن خون فرزند رسول الله و آنانی که بعد از این حادثه در همراهی و یا روایت از فرجام عاملانش خواسته یا ناخواسته شریک بودند.
نویسنده کتاب در هر فصل از زبان راویانی خاص که تعدادی از آنها برای مخاطبان این متن ناشناس هستند، برش های روایی را از زندگی امام سجاد (ع) از زمان واقعه عاشورا تا شهادت ایشان را روایت کرده است.
مقصودی در هر فصل، یکی از حاضران و یا شاهدان و یا فاعلان در حادثه ای را که قصد روایت از آن دارد را برای بازگویی آنچه انتخاب نموده، برمی گزیند. به همین اعتبار کتاب با رویای یکی از خادمان حرم حسینی در حدود ۶۰ سال بعد از حادثه عاشورا آغاز می شود و در این رویاست که او از زبان خود داستانی ناب و کمتر شنیده از شب های پایانی منجر به حادثه عاشورا را روایت می کند و بعد از آن روایتی داستانی و دست اول از تدفین شهدای کربلا را نیز به آن پیوند می دهد.
کتاب «بکه» در ادامه از زبان راویانی دیگر و نیز با میزانسن های بدیع و مستند روایتی از ماجرای حضور کاروان اسرای کربلا در شام، بازگشت آنها به مدینه و زیست و زندگی امام سجاد (ع) در مدینه بعد از واقعه عاشورا می پردازد و در کنار آن گزارشی داستانی از ماجرای حره، نبرد مکه، کناره گیری فرزند یزید بعد از مرگ او از خلافت و حکومت عبدالملک مروان و قتل عام شیعیان حجاز توسط حجاج و در نهایت شهادت امام سجاد و رسیدن صحیفه ایشان به دست فرزندش را بازگو می کند.
نویسنده این اثر هر فراز و رویداد تاریخی در زندگی پرفراز و نشیب امام چهارم شیعیان را بعنوان یک رویداد مستقل مورد کندوکاو قرار داده و ماحصل پژوهش تاریخی خودرا در قالب یک روایت داستانی برای مخاطب گزارش کرده است.
این کتاب با ۱۶۴ صفحه و قیمت ۴۰ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1400/05/27
15:00:20
0.0 / 5
800
تگهای خبر: بازار , زندگی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاویدانی