قائم مقام معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی:

نسل جوانان جلوه گاه عشق به مکتب و راه امام حسین(ع) است

نسل جوانان جلوه گاه عشق به مکتب و راه امام حسین(ع) است

به گزارش جاویدانی قائم مقام معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: نسل حسینی با میدان داری جوانان در عزاداری ها و هیئات نشان داده است که عشق به امام حسین(ع) ریشه در فرهنگ و تاریخ ما دارد.حجت الاسلام ناصر میر محمدیان در حاشیه سفر به اردبیل و در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه استان اردبیل همواره مهد تمدن و عشق به سرور و سالار شهیدان بوده است، اظهار نمود: این استان همه ساله با عزاداری های پرشور و خالصانه خود در تاسوعا و عاشورای حسینی نشان داده است ارادت به خاندان و اباعبدالله الحسین ریشه ی تاریخی در میان مردم این استان دارد.
وی ضمن اشاره به این که نظم و شکوه این مجالس عزاداری زبان زد خاص و عام است اضافه کرد: در بازدیدهایی که طی روز گذشته و امروز از بعضی از هیئت های عزاداری داشتیم شاهد هماهنگی بسیار خوبی بین عزاداران بوده ایم و شیوه نامه های بهداشتی هم با دقت رعایت شده بود.
قائم مقام معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی برگزاری این آئین های مذهبی را برگرفته از تاریخ و سنت مردم دانست و اظهار داشت: عشق به امام حسین و نوکری در بارگاه مقدس و نورانی آن حضرت ریشه در جان ما دارد چنان چه در عزاداری های ماه محرم از تمامی اقشار و پیر و جوان و کودک شرکت دارند.
حجت الاسلام میر محمدیان خلق آثار هنری را در ترویج مکتب امام حسین بسیار مؤثر دانست و اضافه کرد: نمایشگاه بسیار زیبا و پر مفهومی از آثار تجسمی و هنری جوانان در اردبیل برگزار شده است که نشان دهنده عشق و علاقه قشر جوان جامعه به مکتب مقدس عاشورا است.
وی جوانان را میدان دار و پیشرو راه امام حسین عنوان نمود و اظهار داشت: عشق امام حسین همان عشقی است که ما در کشورمان از شیر مادرمان گرفته ایم و از سنین بسیار کوچک همواره پابه پای سایر افراد در هیئت ها و تکیه های امام حسین به سینه زنی و عزاداری پرداخته ایم.
قائم مقام معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: این روزها جوانان با حضور خود در هیئت ها و عزاداری ها نشان داده اند پیرو مکتب امام حسین هستند و راه نسل حسینی همچنان ادامه خواهد داشت.
حجت الاسلام میر محمدیان از برنامه ریزی های ویژه سازمان تبلیغات اسلامی در جهت ارتقا کیفیت عزاداری ها اطلاع داد و بیان نمود: تمام تلاش ما این است که این عزاداری ها همچنان به صورت مردمی و خود جوش ادامه داشته باشد و در این راستا مبلغانی در شبکه امامان و مساجد، شبکه بانوان فعالیت دارند و شبکه هیئت های عزاداری هم در جهت ساماندهی مداحان تشکیل شده است.


منبع:

1400/05/29
14:17:53
0.0 / 5
816
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
جاویدانی