صحیفه سجادیه راهنمای انسان در کسب معرفت الهی است

صحیفه سجادیه راهنمای انسان در کسب معرفت الهی است

به گزارش جاویدانی شیخ «عبدالباعث قتالی» در نشست «علمی نقش نیایش های امام سجاد(ع) در حکمرانی فعلی جامعه اسلامی» اظهار داشت: ما اهل سنت نسبت به بزرگان دین خصوصاً دوده رسول خدا(ص) همچون امام سجاد(ع) ارادت قلبی داریم و هیچ تقیه ای در این امر نیست؛ صحیفه سجادیه آن حضرت راهنمای انسان در کسب معرفت الهی است.


به گزارش جاویدانی به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای(فهما)، شیخ «عبدالباعث قتالی» در نشست علمی «نقش نیایش های امام سجاد(ع) در حکمرانی فعلی جامعه اسلامی» که سه شنبه شب ۲ شهریور ماه، با حضور اساتید حوزه و دانشگاه بصورت مجازی و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس برگزار شد، با اعلان اینکه صحیفه سجادیه مجموعه ای از دعاهای امام سجاد(ع) است، اظهار نمود: دعا ارتباط با معبود است و برقراری این ارتباط دارای یک رمز است که تنها ائمه هدی و بزرگان دین و علما از این خصیصه برخوردار می باشند.
امام جمعه اهل سنت بندرعباس بیان این که امروز همه ما نیاز به کسب معرفت نسبت به الله و سیره رسول خدا داریم، اضافه کرد: صحیفه سجادیه می توانند به ما در کسب معرفت نسبت خداوند و سنت پیامبر(ص) راهنمایی کند.
ایشان سپس به زندگی مسالمت آمیز شعیه و اهل سنت در استان هرمزگان اشاره و اشاره کرد: سال هاست که مردمان این دیار به شکلی مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کنند و این امر می تواند الگویی برای سایرین باشد. ما اهل سنت نسبت به بزرگان دین خصوصاً دوده رسول خدا(ص) همچون امام سجاد(ع) ارادت قلبی داریم و هیچ تقیه ای در این امر نیست؛ صحیفه سجادیه آن حضرت راهنمای انسان در کسب معرفت الهی است.
شیخ «عبدالباعث قتالی» ضمن قدردانی از برگزار کنندگان نشست علمی نقش نیایش های امام سجاد(ع) در حکمرانی فعلی جامعه اسلامی، اظهار نمود: به برکت برگزاری اینگونه نشست ها متولیان اداره جامعه از سیره اهل بیت(ع) تاسی خواهند گرفت.
منبع:

1400/06/04
12:51:06
0.0 / 5
507
تگهای خبر: دانشگاه , زندگی , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاویدانی