توسط نشر معیار علم؛

بردگان سیاه منتشر گردید

بردگان سیاه منتشر گردید

جاویدانی: رمان بردگان سیاه نوشته کایل آنستوت و ترجمه محمد قاضی توسط انتشارات معیار علم روانه کتابفروشی ها شد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، رمان «بردگان سیاه» نوشته کایل آنستوت و با ترجمه محمد قاضی بتازگی توسط نشر معیار علم منتشر گردید. این کتاب گذشته ایالات متحده امریکا به ویژه ایالات جنوبی آنرا که در آن بردگی در حد اعلای زشتی خود اعمال می شده است نشان میدهد.
داستان از سال ۱۸۳۱ در مزرعه کوچکی درآلاباما شروع می شود. مزرعه متعلق به پدر و پسری است به نام ماکس ول که در عرف محل، افراد سرشناس و اشراف زاده محسوب می شوند و پنبه می کارند، اما کار مهم و اصلی ایشان برده داری است. آنها مانند دام های شان که از نژادهای خوب، نسلی جدید پرورش می دهند با بردگان خوش بر و روی خود نیز این کار را می کنند و بردگان خوش هیکل خودرا آبستن می کنند.
نه تصور کنید که این بردگی با خشونت و توحش و خشم و کتک هم راه است، برعکس آمیخته به لطف و مهربانی و ناز و نعمت نیز هست و ارباب به همان میزان که از اسب و مرغ و سگ و گوسفند خود حمایت می کند نسبت به برده هایش نیز چنین است. در اینجا هیچ چیز از ریزه کاری های دنیای بردگی از نظر ما پنهان نمی ماند. نویسنده با فراق بال و با تأنی و حوصله بسیار تار و پود این فرش رنگین را می بافد و نقش و نگارها چنان زنده و گویاست که در ضمن صدها صفحه خواننده تصور می کند دفترچه ای حاوی یادداشت های وقایع روزانه را می خواند نه یک رمان واقعی را.
اما این فقط ظاهر داستان است، چونکه داستان درامی است بسیار قوی که در موقعیتی ناشی از بردگی گنجانده شده است. با حرکتی کند و شیرین آغاز می شود و اندک اندک با هیجان پیش می رود و در نقطه اوج همچون بمبی نیرومند با چنان انفجار مخوفی می ترکد که خواننده را نیز تا مدتی گیج می کند.
و اما بردگان گویی خمیرشان با شیره بندگی و اطاعت محض عجین شده است. هوای طغیان و نافرمانی بسیار به ندرت به سرشان می زند و با این وضع تنها آرزویی که دارند این است که بنده ای عاجزتر از خود پیدا کنند تا از او بعنوان تو سری خور استفاده کنند.
وقتی این اثر در فرانسه به چاپ رسید و مورد استقبال قرار گرفت ریچارد رایت در مورد این اثر نوشت: مندینگو عجیب ترین کتابی است که تا کنون درباره بردگی نوشته شده است و تنها کتابی است که دراین زمینه واقعی است.


منبع:

1400/06/16
11:18:34
0.0 / 5
543
تگهای خبر: فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
جاویدانی