مدیرعامل شركت آب و فاضلاب استان خبر داد؛

راه اندازی آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در قم

راه اندازی آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در قم

قم مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از راه اندازی آزمایشگاه اختصاصی سلولی و مولکولی در مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب، جهت شناسایی و پایش ویروس کرونا به روش PCR بمنظور بررسی وضعیت ویروس کرونا در شبکه های آب و فاضلاب آگاهی داد.


دکتر علی جان صاق پور با اشاره به شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: پایش و اندازه گیری این ویروس در شبکه های آب و همین طور پساب خروجی تصفیه خانه های فاضلاب از اهمیت ویژه ای برخوردار شد.
وی با اشاره به اهمیت اطمینان از سلامت آب آشامیدنی و همین طور پسابی که وارد محیط زیست می شود، گفت: با شناسایی و اندازه گیری مقدار ویروس کرونا، می توان ظرفیت مناسبی برای پیش بینی میزان شیوع بیماری در مناطق شهری به دست آورد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با تاکید بر این که بررسی وضعیت ویروس کرونا در شبکه های آب و فاضلاب برای سازمان های متولی بهداشت از اهمیت بالایی برخوردار است، اشاره کرد: در همین راستا آبفای استان مبادرت به راه اندازی این آزمایشگاه جهت شناسایی این ویروس در آب و فاضلاب کرد.
وی با اعلان اینکه روشPCR به تشخیص مولکولی ماده ژنتیکی ارگانیسم ها در آب می پردازد، اذعان داشت: این روش دارای مزایای منحصر به فردی است که از آن جمله می توان به دقت و سرعت بسیار بالاتر نسبت به روش های متداول آزمایشگاهی اشاره نمود.
دکتر صادق پور در ادامه اشاره کرد: باتوجه به آزمایش های انجام شده بر روی نمونه های آب و پساب، تا حالا هیچ نوع آلودگی از لحاظ ویروس کووید ۱۹ دیده نشده است.
او در آخر با اشاره به نظارت کامل و دقیق بر روی سلامت و بهداشت آب اشاره کرد: روزانه آزمون های مختلف میکروبی، فیزیکی وشیمیایی و کلرسنجی بمنظور اطمینان از سلامت آب بر روی شبکه و تاسیسات انجام می­شود ضمن این که حساسیت بر روی سلامت آب از زمان شیوع بیماری کرونا بالا رفته است.1400/06/30
09:13:36
0.0 / 5
631
تگهای خبر: سلامت , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
جاویدانی