توسط انتشارات سیب سرخ؛

مجموعه داستان همچون شرابی دیرسال منتشر گردید

مجموعه داستان همچون شرابی دیرسال منتشر گردید

جاویدانی: کتاب همچون شرابی دیرسال شامل مجموعه ای از داستان های کوتاه حسین رسول زاده توسط انتشارات سیب سرخ روانه بازار کتاب شد.به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی نشر سیب سرخ، کتاب «همچون شرابی دیر سال» شامل مجموعه ای از داستان های کوتاه حسین رسول زاده از طرف انتشارات سیب سرخ روانه بازار کتاب شد.
رسول زاده از سال ۱۳۷۳ فعالیت ادبی خودرا با نقد ادبی در مجله جهان کتاب شروع و در ادامه در مجلات آدینه، کارنامه، عصرپنج شنبه، پیام شمال، هنر و اندیشه، معیار، بیدار، زنان و... نیز به نگارش نقد و نظرهای خودرا منتشر نموده است. این نویسنده همزمان با انتشار این کتاب مجموعه داستان های تازه خودرا برساخته از تعامل فرم های فردیت یافته ای معرفی نمود که به هر داستان، حیاتی خودبسند می دهد.
وی اظهار داشت: این داستان ها ساختاری گشوده و بسترزا دارند؛ طوری که مخاطب در هر خوانشی به فرجامی دیگر ولی ناتمام خواهد رسید. محتوای داستان ها، همان فرم آنهاست برای اینکه من در این داستان ها نخواسته ام حکایتی را بازگو کنم بلکه اهتمام کرده ام با هر داستانی خودرا در محاصره فرم ها بیابم به شکلی که خود نیز بدل به خواننده ای شوم و در شگفتی حاصل از کنش فرم ها غرقه شوم.
این نویسنده اظهار داشت: سالهای پیش می شنیدیم عصر رمان سپری شده و سرعت زندگی در زمانه تکنولوژی، مقتضی نوشتن داستان های کوتاه است، اما دیدیم رمان بر سرعت فائق شد و انتشار داستانک ها چیزی از قلمرو رمان را کم نکرد حالا می گویند زمان داستان های کوتاه به سر آمده است، که این حکم نیز بی پایه و اساس است، آدمی نیاز به داستان سرایی و داستان شنیدن دارد و اساسا انسان با داستان زندگی می کند. برای اینکه زندگی انسان، خود، داستان است.
مجموعه داستان «همچون شرابی دیرسال» با ۷۵ صفحه، شمارگان ۳۰۰ نسخه و قیمت ۲۶ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1400/07/04
11:00:50
0.0 / 5
473
تگهای خبر: بازار , زندگی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
جاویدانی