حمایت ستاد فهما از بازی کامپیوتری کودکان اربعین

حمایت ستاد فهما از بازی کامپیوتری کودکان اربعین

سرپرست اداره کل آموزش، پژوهش و فناوری اطلاعات «فهما» از تولید بازی کامپیوتری با عنوان «کودکان اربعین» آگاهی داد و اظهار داشت: این بازی روایت گر تجربه و حال و هوای بچه های مسجد از پیاده روی اربعین است.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، عبادی، از حمایت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور از تولید بازی کامپیوتری با عنوان «کودکان اربعین» آگاهی داد و اظهار داشت: این بازی روایت گر تجربه و حال و هوای بچه های مسجد از پیاده روی اربعین است.
«جواد عبادی» در گفت و گو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، با اعلان اینکه امروزه صنعت بازی یکی از پر مخاطب ترین و اثرگذارترین ابزاری است که می تواند عمیق ترین مفاهیم را با زبان ساده به مخاطب منتقل و نهادینه کند، اظهار نمود: ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز دراین زمینه بعنوان اولین اقدام خود در حوزه بازی سازی؛ با موضوع اربعین امام حسین(ع)، از یک بازی با عنوان «کودکان اربعین» حمایت کرده و در آن علاوه بر موضوع مذکور؛ مساله جذب جوانان و کودکان به مساجد را بوسیله انتقال مفهوم کارکردهای مختلف مساجد؛ در دستور کار خود قرار داده است.
سرپرست اداره کل آموزش، پژوهش و فناوری اطلاعات ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور افزود: بازی کامپیوتری کودکان اربعین (بچه های مسجد) یک بازی برای کودکان با موضوع اربعین و با هدف آشنا کردن کودکان با پیاده روی و موضوعات پیرامون اربعین است؛ در این بازی مطالبی نظیر خروج از مرز با رعایت قوانین، کمک به ایجاد موکب، اقامه نماز جماعت، مدیریت مسائل مالی و... مورد توجه قرار گرفته است.
وی افزود: بازی کودکان اربعین توسط یکی از کانون های فرهنگی هنری مساجد سال قبل تولید شد و توانست در جشنواره دوازدهم رسانه های دیجیتال سال جاری؛ مقام اول در موضوع مناسب دینی را کسب کند؛ در این بازی موضوع مسجد نقش محوری داشته و از حضور امام جماعت در مسجد شروع شده و به مسجد نیز منتهی می شود.
عبادی اضافه کرد: این بازی دارای 20 مرحله و پنج شات داستانی بین مرحله ای است، این بازی پویش ارسال فیلم و عکس داشته و تعداد دانلود و نصب آن از مرز پنج هزار دانلود از کافه بازار عبور کرده است.
سرپرست اداره کل آموزش، پژوهش و فناوری اطلاعات ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور اظهار داشت: در گام بعد در نظر داریم که با تولید یک بازی با موضوع مسجد؛ زمینه جذب و ارتقای سطح ذهنی کودک را به مسجد و برنامه های آن به وجود آورده و از طرف دیگر مطالبه مردم را از مساجد محلات بعنوان مسجد طراز اسلامی ارتقا بخشیم.1400/07/09
21:56:29
0.0 / 5
417
تگهای خبر: آموزش , بازار , جشنواره , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
جاویدانی