كتابستان معرفت به بازار فرستاد

انتشار داستانی در مورد بحرانی ترین شرایط دوره نوجوانی

انتشار داستانی در مورد بحرانی ترین شرایط دوره نوجوانی

به گزارش جاویدانی تقی شجاعی در نخستین اثر داستانی خود در رمان پلنگ زخمی، به سراغ موضوعی رفته است که نسبت به آن آگاهی داریم اما به هزار و یک دلیل تلاش در پنهان کردنش نداریم.به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی انتشارات کتابستان معرفت: جدید ترین رمان انتشارات کتابستان معرفت، به سراغ یکی از موضوعات حساس، بحث برانگیز ولی با درجه بالای شیوع در بین نوجوانان رفته است.
تقی شجاعی در نخستین اثر داستانی خود در رمان پلنگ زخمی، به سراغ موضوعی رفته است که نسبت به آن آگاهی داریم اما به هزار و یک دلیل تلاش در پنهان کردنش نداریم، خودارضایی. عرفان، شخصیت اصلی پلنگ زخمی، نوجوانی است در آستانه بلوغ که به خودارضایی مبتلا شده است. عملی مذموم و گناهی بزرگ، هم از منظر دین اسلام و هم از نظر روان شناسی.
اثر کتابستان در فضای مدرسه می گذرد و کوشیده است در همان حال که کلامش تشویق به گناه نمی کند از کنار این معضل مهم هم به آسانی رد نشود. تقی شجاعی که خود معلم دوران دبیرستان است، با نگاهی دغدغه مند به سراغ این مورد رفته است. نگاهی که بتواند هم از جنبه های مختلف به این معضل بپردازد و هم شعاری و سطحی نباشد. داستان عرفان، داستان امروز است. داستان نوجوان هایی که غرق رسانه هستند. دسترسی ساده و در لحظه به فضای مجازی دارند ولی از تمام نسل های خود بی پناه تر هستند.
پلنگ زخمی، داستانی است که نزدیک آمده و حتی باورهای دینیِ دین داران را در این حوزه به چالش کشیده است تا به اصل حرف دین در این مسائل بپردازد و گرفتار سطحی بودن و نگاه از بالا به پایین نشود. این رمانی تنها برای نوجوانان نیست، والدین هم با خواندن آن دید بهتری از فضای نوجوان امروز پیدا خواهند کرد.
کتابستان معرفت این کتاب را در ۲۰۴ صفحه و با قیمت ۴۵ هزار تومان روانه پیشخان کتابفروشی ها کرده است.


منبع:

1400/08/03
21:44:47
0.0 / 5
519
تگهای خبر: فروش , كتاب , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
جاویدانی