از هفته آینده؛

برنامه های یک هفته با داستایفسکی شروع می شود

برنامه های یک هفته با داستایفسکی شروع می شود

مجموعه برنامه های یک هفته با داستایفسکی روز شنبه 15 آبان در مرکز فرهنگی شهر کتاب شروع می شود.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، مرکز فرهنگی و بین الملل شهرکتاب با همکاری بنیاد روسکی میر روسیه از روز شنبه پانزدهم آبان تا پنج شنبه ۲۰ آبان برنامه ی «یک هفته با داستایفسکی» را با حضور صاحب نظران و علاقه مندان برگزار می نماید تا زندگی، آثار و اندیشه های وی تحلیل و بازخوانی شود.
در این یک هفته از جنبه های ادبی، فلسفی، روان شناختی، اجتماعی، تاریخی و هنری به آثار داستایفسکی نگاه می شود و با برنامه های سخنرانی، انتشار مقالات و یادداشت ها و فیلم ها تلاشی بمنظور شناخت بیشتر این نویسنده انجام و چرایی شاهکارهای او تحلیل و تبیین می شود. داستایفسکی عمیق ترین آثار ادبی جهان را در قرن نوزدهم نوشت و معرفت ما را از عالم انسانی وسعت بخشید. وی برجسته ترین داستان نویس قرن نوزدهم است و نفوذش در عالم ادبیات نه فقط در کشور روسیه بلکه در سراسر جهان گسترش یافته و بر آثار نویسندگان بزرگ تاثیر فراوان برجای گذارده است.
داستایفسکی خالق آثار بزرگ ادبیات است و با نفوذ به عمق روح و خصوصیت های اخلاقی مردم روسیه به خوبی آنرا در آثارش بازتاب می دهد. دویست سال از تولد این نابغه ی ادبیات می گذرد و دویستمین سال تولد او فرصت خوبی برای بازخوانی آثار اوست.
برنامه های «یک هفته با داستایفسکی» روز شنبه ۱۵ آبان ساعت ۱۰ با سخنرانی علی اصغرمحمدخانی با عنوان «داستایفسکی در ایران»، زهرا محمدی با عنوان «زنان در آثار داستایفسکی و مقایسه آن با تالستوی»، آبتین گلکار درباره «کودکان در آثار داستایفسکی» و مهدی یزدانی خرم با عنوان«داستایفسکی وجدان معذب یک جهان بی وجدان» شروع می شود و در طول هفته با سخنرانی ها و انتشار مقالات و یادداشت های دیگر صاحبنظران ادامه پیدا می کند.
این برنامه بطور زنده از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به آدرس ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc، پایگاه اطلاع رسانی مرکز فرهنگی شهر کتاب www.bookcity.org و صفحه این مرکز در سایت آپارات پخش می شود.

1400/08/10
22:55:59
0.0 / 5
314
تگهای خبر: زندگی , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
جاویدانی