شروع مرحله نیمه نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم

شروع مرحله نیمه نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم

جاویدانی: مرحله نیمه نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بصورت داوری فایل های تصویری شرکت کنندگان در ساختمان شهید سلیمانی سازمان اوقاف و امور خیریه شروع شد.


به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، مرحله نیمه نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از روز گذشته (۱۶ آبان ماه) بصورت غیرحضوری در ساختمان شهید سلیمانی سازمان اوقاف و امور خیریه شروع شده و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

مرحله نیمه نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در نوبت بامداد از ساعت ۸ تا ۱۲ و در نوبت بعدازظهر نیز از ساعت ۱۴: ۳۰ تا ۲۰ در جریان خواهد بود؛ این مرحله برای اولین بار در دوران کرونائی به مسابقات سراسری قرآن اضافه شده و در آن فایل تصویری شرکت کنندگان که قبل از این (روزهای ۲۵ و ۲۶ مهرماه) در ادارات کل اوقاف و امور خیریه استانها ضبط شده است، در حضور گروه داوری پخش و قضاوت می شود.

ضبط تصویری این دوره از مسابقات برخلاف سال قبل که در مراکز صدا و سیمای استانها صورت می گرفت، در این دوره در ادارات کل اوقاف و امور خیریه استانها انجام شده است تا همانگونه که گفته شد در آبان ماه به داوری گذاشته شود.

در این مرحله از مسابقات اجرای ۳۹۰ شرکت کننده شامل ۲۵۷ شرکت کننده در بخش آقایان و ۱۳۳ شرکت کننده در بخش بانوان مورد داوری قرار می گیرد؛ در بخش آقایان در رشته قرائت تحقیق ۷۷ نفر، قرائت ترتیل ۵۰ نفر، حفظ کل قرآن ۶۳ نفر، حفظ ۲۰ جزء قرآن ۴۰ نفر و اذان نیز ۲۷ نفر حضور دارند؛ همین طور در بخش بانوان نیز در رشته قرائت تحقیق فایل تصویری ۲۳ نفر، در رشته قرائت ترتیل ۳۳ نفر، در رشته حفظ کل قرآن ۴۵ نفر و در رشته حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم ۳۲ نفر داوری می شود؛ رشته اذان فقط ویژه آقایان در نظر گرفته شده است.

بر طبق این گزارش، نفرات برتر این مسابقات به فینال چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که اواخر آذرماه برگزار می شود، راه می یابند.
منبع:

1400/08/19
12:16:01
0.0 / 5
449
تگهای خبر: شركت , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
جاویدانی