رئیس جدید سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی انتخاب شد

رئیس جدید سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی انتخاب شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حجت الاسلام مهدی ایمانی پور را بعنوان رئیس جدید سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منصوب نمود.


به گزارش جاویدانی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حکمی که از جانب دکتر محمدمهدی اسماعیلی برای انتصاب حجت الاسلام ایمانی پور صادر شده، اولین تاکید بر استفاده از مدیران و رایزنان جوان، انقلابی و تحول خواه است. متن حکم به این شرح است:
جناب حجت الاسلام آقای مهدی ایمانی پور
با توجه به تعهد، تجارب اجرایی و آشنایی دیرینه ای که با فعالیتهای فرهنگی در خارج از کشور دارید و بنا بر مصوبه شورایعالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و موافقت مقام معظم رهبری و ولی­ امر­ مسلمین جهان، حضرت آیت­ الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی)، به باعث این حکم برای مدت سه سال بعنوان «رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی » منصوب می شوید.
امید است با اتکال به خداوند قادر متعال و با امعان نظر به اهداف و شرح وظایف سازمان و بیانات و فرامین رهبری معظم انقلاب اسلامی، برای انجام مأموریت­ های ذیل اهتمام وافر را به کار گیرید:
1ـ استفاده از نیروهای جوان انقلابی و تحول­ خواه در سطوح مدیریتی داخل و خارج از کشور
2ـ پایبندی به اساسنامه سازمان و تحقق مفاد آن
3ـ هماهنگی برای تبیین و تبلیغ مواضع و اهداف فرهنگی جمهوری اسلامی ایران
4ـ توسعه روابط فرهنگی بین­ المللی در همه زمینه­ ها و استفاده حداکثری از ظرفیت­ های فرهنگی کشور و وزارت­خانه
5ـ برنامه­ ریزی و انجام اقدامات لازم برای حضور اهالی فرهنگ و ادب و هنر جمهوری اسلامی ایران در جشنواره ها و نمایشگاه های فرهنگی دیگر کشورها
6ـ توسعه پایدار و اثرگذار روابط فرهنگی با کلیه کشورهای همسایه
7ـ تعمیق روابط و استفاده از ظرفیت سازمان­ های فرهنگی بین ­المللی مانند اکو، آیسسکو، مجمع فقه اسلامی، ارسیکا و سایر سازمان ­های بین­ المللی
8ـ گسترش گفت و گوهای فرهنگی در کنار گفت و گوهای دینی با نخبگان فرهنگی جهان
9ـ بومی­ سازی پایدار فعالیت­ های فرهنگی بین­ المللی
10ـ توجه خاص به ایرانی ها خارج از کشور و مشارکت دادن آنها در فعالیت ­ها و رویدادهای فرهنگی
11ـ اجرای دقیق موافقت­­ نامه­ های فرهنگی و انعقاد موافقت ­نامه­ های جدید در جهت توسعه و گسترش فرهنگ و هنر اسلام و انقلاب اسلامی
12ـ برنامه­ ریزی و انجام هماهنگی ­های لازم در جهت انعقاد تفاهم ­نامه­ های فرهنگی در ارتباطات و مناسبات بین ­المللی
13ـ پشتیبانی از ترویج زبان و ادب فارسی در کشورهای دیگر به­ ویژه کشورهای منطقه
ارائه گزارش مستمر فصلی از پیشرفت اجرای بندهای مذکور مورد انتظار است.
شایسته است با استفاده از نیروهای مؤمن، مکتبی، کارآمد و آماده و آشنا به مسایل بین­ المللی در جهت عرضه تصویری درست از مبانی ارزشی و فرهنگ و تمدن ایران اسلامی مبادرت نمایید و در جهت توسعه و ترویج مناسبت های فرهنگی با ملل نیک اندیش جهان بخصوص مسلمانان و مؤمنان و علاقه مندان به فرهنگ و ادب برگرفته از دین و آیین راستین همت گمارید.
لازم است از تلاش­ های سازنده برادر دانشمند و خدمتگزار، جناب آقای دکتر ابوذر ابراهیمی ترکمان، در مدت طولانی مسئولیت بیشتر از 8ساله این سازمان تقدیر و تشکر نمایم.
مزید توفیق جناب­عالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی، ظل توجهات حضرت ولی­عصر(عج) و رهبری حکیمانه حضرت آیت­ الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) از خداوند منان خواستارم.»
گفتنی است، حجت الاسلام محمد مهدی ایمانی پور، متولد 1343 دارای تحصیلات عالی حوزوی، مدرس و محقق در زمینه حقوق و کلام اسلامی است. از او مقالات گوناگونی در مجلات داخلی و خارجی انتشار یافته و ترجمه و باز نویسی کتاب "اسلام و چالش های دوره مدرن" از زبان آلمانی همچون آثار اوست.
از سوابق اجرایی و مدیریتی او هم میتوان به قائم مقام و دبیر شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مدیرکل فرهنگی "اروپا و آمریکا" در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزن فرهنگی ج. ا. ایران در فدراسیون روسیه و آلمان، معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اشاره نمود.
تاسیس موسسات علمی، پژوهشی و فرهنگی در خارج از کشور همچون سازمان غیر دولتی "البیت المسلم" ؛ برای دفاع از حقوق مسلمانان در "ژنو"، مجمع منطقه ای اهل بیت(ع) در آمریکای شمالی(کانادا)، آمریکای جنوبی (برزیل) و اروپا (هامبورگ)، موسس بنیاد مطالعات اسلامی و بنیاد بین المللی ایران شناسی در روسیه، بخش حافظ پژوهی ( شیعه شناسی) در دانشگاه فرانکفورت از دیگر فعالیتهای ایمانی پور است.
او همینطور عضو شورای بین الملل موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی (دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری) و عضو کمیته ی علمی و فرهنگی شورای راهبردی روابط خارجی است.
مدیر تدوین طرح ارتقاء و بهبود سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (مسئول گروه تدوین)، مدیرتدوین سند فرهنگی بین المللی بیانیه گام دوم انقلاب در کنار تدوین ده ها آئین نامه، شیوه نامه و تفاهم نامه در امور فرهنگی بین المللی در کارنامه ایمانی پور به چشم می خورد.
یادآور می شود، پیش از این ابوذر ابراهیمی ترکمان به مدت 8 سال عهده دار این مسئولیت در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بود.
منبع:

1400/08/27
14:43:31
0.0 / 5
411
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاویدانی