با حمایت رایزنی فرهنگی ایران؛

ترجمه من او امیرخانی در بوسنی و هرزگوین منتشر گردید

ترجمه من او امیرخانی در بوسنی و هرزگوین منتشر گردید

جاویدانی: رمان من او اثر رضا امیرخانی با مشارکت انتشارات بای بوک بوسنی و هرزگوین و همکاری رایزنی فرهنگی ایران در سارایوو، در قالب طرح تاپ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به زبان بوسنیایی منتشر گردید.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، رمان «من او» نوشته رضا امیرخانی با مشارکت انتشارات بای بوک بوسنی و هرزگوین و همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سارایوو، بتازگی در قالب طرح تاپ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به زبان بوسنیایی انتشار یافته است.
دامیر اوزونوویچ مدیر انتشارات بای بوک در دیدار با امیرحسن نوری، رایزن فرهنگی ایران در بوسنی و هرزگوین با بیان توضیحاتی درباب مشارکت در چاپ ترجمه بوسنیایی کتاب «من او» رضا امیرخانی اظهار داشت: ملت ایران مردمانی هستند که ادبیات را به خوبی درک می کنند و استقبال مردم بوسنی از این اثر از طرفی هم نشان دهنده جایگاه ادبیات در جامعه ایران است و از جانب دیگر، نشانگر قلم نویسنده توانای این کتاب آقای رضا امیرخانی است که متعاقباً دریافتم از چهره های مطرح در ادبیات معاصر فارسی به شمار می آیند.
مدیر انتشارات بای بوک اضافه کرد: مردم بوسنی و هرزگوین به فرهنگ و تمدن ایران و ادبیات فارسی علاقه زیادی دارند و خوشبختانه در طول سالهای قبل ترجمه ادبیات کلاسیک فارسی همچون اشعار سعدی، خیام، مولانا، حافظ و… به زبان بوسنیایی بسیار انجام شده است. حالا خوشحالیم که با همکاری رایزنی فرهنگی ایران گامی مؤثر در معرفی ادبیات معاصر فارسی برداشته ایم.
انتشارات بای بوک در توضیح این کتاب در سایت خود چنین آورده است که: «از محله های قدیمی تهران تا پاریس، زندگی تلخ و شیرین علی فتاح و خانواده اش پدربزرگ، پدر و مادر و خواهر مریم در جریان است. سرنوشت یک خانواده ثروتمند با حوادث و تحولات ایران در قرن بیستم رقم خورد. اما با وجود تحولات پرتلاطم تاریخ ایران، ارزش های انسانی و عشق دست نخورده باقی مانده است. داستان زندگی خانوادگی با دنیای درونی قهرمان داستان متناوب می شود. در ذهن علی، زمانی که خاطرات، تداعی ها، رنگ ها، احساسات و بوها مدام موج می زند، زمان غیرخطی می شود. رمان رضا امیرخانی تأملی لطیف و عمیق فلسفی در شکننده بودن هستی، ناگزیر بودن مرگ و جاودانگی، در جوهر عشق و رابطه انسان با خداست.»
این انتشارات درباره نویسنده کتاب «من او» نوشته است:
«رضا امیرخانی (تهران، ۱۳۵۲) یکی از برجسته ترین نویسندگان معاصر ایران است. بااینکه وی در رشته مهندسی مکانیک تحصیل کرد، از بیست سالگی آغاز به نوشتن کرد و تنها دو سال بعد با نخستین رمان، او را بعنوان یک استعداد استثنایی ادبی معرفی کردند. او نویسنده چندین رمان و مجموعه داستان است و همچنین، نقد ادبی و روزنامه نگاری می نویسد. او برنده جوایز مختلفی شده و آثارش به چندین زبان ترجمه شده است.»


منبع:

1400/08/29
20:36:33
0.0 / 5
490
تگهای خبر: زندگی , فرهنگ , قدیمی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
جاویدانی