پرویز خبر داد؛

اختتامیه دومین جایزه شهید اندرزگو

اختتامیه دومین جایزه شهید اندرزگو

به گزارش جاویدانی محسن پرویز اظهار داشت: اختتامیه دومین جایزه ادبی شهید اندرزگو فردا سه شنبه در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب انجام می شود.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، محسن پرویز، دبیر علمی دومین جایزه ادبی شهید اندرزگو اظهار داشت: اختتامیه دومین دوره جایزه شهید اندرزگو قرار بود در دوم شهریور ماه و همزمان با سالروز شهادت شهید اندرزگو برگزار شود، ولی به سبب افزایش مبتلاشدن به بیماری کرونا به تأخیر افتاد. اعضای شورای سیاستگذاری علاقمند بودند که این مراسم بصورت حضوری برگزار شود، اما شرایط کشور اجازه نمی داد و قرار بر این شد که در وضعیت مناسب تری برگزاری شود.
وی اضافه کرد: با توجه به این که شرایط کرونائی کمی بهتر شده است، تصمیم گرفتیم که این مراسم در آذرماه اجرا شود. تصمیم اولیه شورای سیاستگذاری مبتنی بر این بود که این مراسم در شهر مقدس قم برگزار شود؛ ولی در مجموع و با صلاح دید شورای سیاست گذاری، قرار بر این شد که مراسم اختتامیه دومین دوره جایزه شهید اندرزگو در روز سه شنبه نهم آذرماه ۱۴۰۰، در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) و در ساعت ۱۷: ۳۰ بعداز ظهر اجرا شود.
دبیر علمی جایزه شهید اندرزگو در ادامه اظهار داشت: قبل تر سیزده اثر بعنوان نامزد نهایی معرفی شده بودند. در این مراسم، پنج اثر بعنوان آثار برگزیده معرفی خواهند شد. همین طور با تصمیم شورای سیاست گذاری، از نوقلمانی که دراین زمینه نخستین کارشان است و کارهای ارزشمندی نیز بوده است، تقدیر و تشکر به عمل می آید. این افراد هشت نفر هستند که آثار درخور تقدیری را به دومین دوره جایزه شهید اندرزگو ارائه کرده اند.
پرویز اظهار داشت: تصمیم ما بر این است که در این مراسم همه افرادی را که دست اندرکار اجرائی حوزه فرهنگ هستند، دعوت نماییم و این کار حتما صورت می گیرد. ما از مدیران و معاونان در این عرصه، همین طور رییس سازمان تبلیغات و مدیر نهاد کتابخانه های کشور، تا دوستانی که مرتبط هستند، دعوت خواهیم کرد. همچنین، از تشریف فرمایی دوستانی که فرصت کافی دارند و می توانند در جلسه حضور پیدا کنند، استقبال می نماییم. ان شاءالله که مراسم خوبی می شود.
وی در انتهای سخنان خود، ضمن ابراز امیدواری از این که مسئولان بخش های مختلف به ترویج این آثار اقدام نمایند، اظهار داشت: در حقیقت، مهر نهایی جوایز می تواند این باشد که تأثیر خودرا در خوانده شدن این آثار توسط مردم نشان دهد و این امر هم نیازمند اطلاع رسانی است. امیدواریم که شاهد رونق کتابخوانی در کشورمان باشیم.


منبع:

1400/09/01
22:56:33
0.0 / 5
578
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
جاویدانی