مدیر حوزه های علمیه:

برخی جریان ها می خواهند حوزه را به سمت سکولاریسم سوق دهند

برخی جریان ها می خواهند حوزه را به سمت سکولاریسم سوق دهند

جاویدانی: قم  مدیر حوزه های علمیه کشور اظهار داشت: جریان هایی می خواهند حوزه را به سمت سکولاریسم و نگاه تجزیه ای سوق دهند، این در حالیست که دین مبین اسلام، گفتمانی نظام مند و تمدن ساز است.


به گزارش جاویدانی به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله علیرضا اعرافی در نشست شورای سیاستگذاری ستاد راهبری نظام جامع اندیشه اسلامی، ضمن گرامیداشت هفته بسیج و آرزوی توفیق و سرافرازی برای تمام تلاش گران دستیابی به آرمان های بزرگ اسلام و انقلاب، به روند پذیرش طلبه های علوم دینی و پروسه تحصیلی در زمینه اشاره و گفت: انتظار آشنایی طلبه ها با کلان اندیشه اسلامی بصورت منظوفه فکری و تمدنی امر بسیار مهمی است.
مدیر حوزه های با اشاره به اینکه برای جبران خلاء منظومه فکری و تمدنی اندیشه اسلامی در مباحث آموزشی، برنامه های ویژه ای در نظر گرفته شده است اظهار داشت: باتوجه به اهمیت موضوع منظومه تمدنی اندیشه اسلامی همچنان نیازمند پیگیری اقدام های جامع تری در زمینه هستیم.
اعرافی طرح های شهید مطهری و ولایت را همچون رویکرد های آشناسازی با کلان اندیشه اسلامی دانست و تصریح کرد: باتوجه به تفاوت ها و مشترک های اندیشه ای، نیاز بود تا منظومه فکری منسجمی را مبتنی بر اندیشه برجسته ترین متفکران معاصر و برای سطوح مختلف تحصیلی طلبه ها گردآوری نماییم.
عضو شورای عالی حوزه. های علمیه، ترمیم خلاء آموزشی حوزه در قالب برنامه ای آزاد، جذاب و نیز مبتنی بر آرای اندیشمندان معاصر جهان اسلام را از رویکرد های ستاد راهبری نظام جامع اندیشه اسلامی برشمرد و اشاره کرد: این ستاد برآن است تا از مشورت و رای و نظر شخصیت هایی که جنبه حقیقی و حقوقی آنها از جایگاه مهم حوزوی برخوردارست بهره مند شویم تا تحت شورایی تخصصی، کلان این طرح را راهبری نمایند.
مدیر حوزه های علمیه با تاکید بر اینکه بهره مندیی طلبه ها از تفکر جامع نظام مند به اسلام، با اهمیت ترین رسالت این طرح است بیان داشت: امیدواریم در این شورای تخصصی بتوانیم از آرا و نظرهای راهبری دوستان به طرح، بهره مند و در پروسه عملیاتی سازی آنرا لحاظ نماییم.
اعرافی در بخش دیگری از سخنان خود، بر اهمیت تاسیس شورای راهبری و سیاستگذاری نظام جامع اندیشه اسلامی تاکید نمود و اشاره کرد: جریان هایی می خواهند حوزه را به سمت سکولاریسم و نگاه تجزیه ای سوق دهند، این در حالیست که دین مبین اسلام، گفتمانی نظام مند و تمدن ساز است.
وی ضمن اشاره به تعدادی از ضعف های نظام آموزشی حوزه در پاسخگویی به نیازهای اجتماعی، اشاره کرد: به طور قطع تامین نیازهای اندیشه ای متن حوزه، به عرصه های مختلف اجتماعی بسط خواهد یافت، چونکه طلبه ها فرزندان ملت، مبلغان و مبینان معارف ناب الهی هستند و نقش والایی در گسترش الزام های این طرح خواهند داشت.
اعرافی در بخش پایانی سخنان خود بر اهمیت توجه به اقتضائات خاص طلبگی، جنسیتی، ملیتی، صنفی و قومی طرح تاکید نمود و تصریح کرد: شورای علمی باید شورایی قوی و بصورت مشترک با فعالیت میدانی کارشناسان مجموعه های حوزوی تشکیل گردد.1400/09/02
23:40:34
0.0 / 5
330
تگهای خبر: آموزش , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
جاویدانی