کانون های مساجد ظرفیت و قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی در حوزه فرهنگ محسوب می شوند

کانون های مساجد ظرفیت و قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی در حوزه فرهنگ محسوب می شوند

معاون ساماندهی و شبکه سازی ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور ضمن اشاره به فعالیت بیشتر از ۲۶ هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد سراسر کشور اظهار داشت: کانون ها بعنوان ظرفیت و قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی در حوزه فرهنگ هستند.


به گزارش جاویدانی به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، «مرتضی طاهریان» در نشست مجازی رابطین کانون های مساجد استان یزد اظهار داشت: رویداد فهما یک رویداد چند وجهی و دارای ابعادی است که در قدم اول موفق شدیم با هویت کانون ها بیشتر از پیش آشنا شویم و زمینه ای فراهم گردد تا با ارکان کانون و مسجد آشنا شویم.
معاون ساماندهی و شبکه سازی ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور ضمن اشاره به ثبت اطلاعات کانون ها در سامانه بچه های مسجد افزود: زمانی اطلاعات مورد بهره برداری قرار می گیرد که اطلاعات صحیح باشد و هرچه این اطلاعات صحیح تر باشد شاهد استفاده بهینه تر از آن هم خواهیم بود که رویداد ملی فهما این امکان را برای ما فراهم نمود.
وی اظهار داشت: در ادامه این گام هم بانک اطلاعات قوی از آثار و تولیدات فرهنگی و هنری مساجد جمع آوری شد که در کنار توجه به کمیت به دنبال عرضه توانمندی ها و قدرت بچه های مسجد در عرصه فرهنگ و هنر بوده ایم.
معاون ساماندهی و شبکه سازی ستاد فهما خاطرنشان کرد: اگر ما با افتخار بیان می نماییم که در کشور ۲۶ هزار کانون داریم این بعنوان ظرفیت و قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی در حوزه فرهنگ است.
طاهریان اظهار داشت: این که فهما را به جریان های حمایتی گره بزنیم امری نادرست است ولی هرچند باید این امر وجود داشته باشیم اما برکات فهما تنها به آن خلاصه نمی گردد بلکه گام اساسی ما در جهت شناسایی این ظرفیت ها و عرضه این ظرفیت های فرهنگی و هنری است.
وی ادامه داد: ما در جریان رویداد ملی فهما، صدها شبکه جغرافیایی، موضوعی و تخصصی را از دل فهما بوجود آوردیم که خویش را به خوبی نشان خواهد داد که نمونه آن شبکه رابطین است که فرصتی برای کانون ها در جهت ارتباط با کانون هاو تعامل با یکدیگر است.
دبیر ستاد رویداد فهما کشور اظهار داشت: رتبه بندی کانون ها بر مبنای ارزیابی ها از دیگر برکات طرح ملی فهما بود که هم اکنون به سادگی می توانیم بر مبنای ارزیابی ها کانون های برتر را در تمامی نقاط کشور بررسی و معرفی نماییم ولی سال جاری به حوزه میدان بیشتر از گذشته توجه خواهیم داشت.
وی ادامه داد: با عنایت به اعتبارات و امکانات موجود تلاش داریم تا حداکثر خدمت رسانی به کانون ها را داشته باشیم.
معاون ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور بیان نمود: استان یزد همواره در عرصه های دینی و فرهنگی پیشتاز بوده و بطور قطع کانون ها و مساجد این استان هم همین گونه بوده اند و در چارچوب رویداد فهما هم در بستر سامانه شاهد این نقش بوده ایم.
طاهریان اضافه کرد: کانون ها باید از فرصت باقیمانده استفاده کنند و در قالب فرایند فهما، فعالیتهای خویش را بارگزاری کنند تا نام یزد بدرخشد و همچون گذشته در آینده هم شاهد این درخشش اهد باشیم.1400/09/18
12:20:58
0.0 / 5
333
تگهای خبر: فرهنگ , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
جاویدانی