كشیش كلیسای قدیس جاوجیوس روم ارتدكس سوریه:

شهید سلیمانی نماد مقاومت و اخلاص بود

شهید سلیمانی نماد مقاومت و اخلاص بود

به گزارش جاویدانی کشیش کلیسای قدیس جاوجیوس روم ارتدکس سوریه در همایش «بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی: مدافع آزادی، امنیت و زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان» بیان نمود: شهید سلیمانی نماد مقاومت و اخلاص بود.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، پدر پولوس خیاط، کشیش کلیسای قدیس جاوجیوس روم ارتدکس سوریه در سخنرانی خود در همایش «بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی: مدافع آزادی، امنیت و زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان» مطرح کرد: به ملت ایران همراه با محبت و قدردانی، سلام عرض می کنم، چون ایران ملت پاکی است، امیدوارم همه ملت ها شبیه این ملت باشند چون هدف دارد و از آن دفاع می کند.
وی ضمن اشاره به رشادت ها و مجاهدت های سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: شهادت یک امر عظیمی است و خداوندی که آفریدگار این عالم است، شهادت واقعی و حقیقی را قبول می کند.
کشیش کلیسای قدیس جاوجیوس روم ارتدکس سوریه اظهار نمود: شهدایی هستند که زندگیشان، جانشان را فدا می کنند تا همه بتوانند زندگی کنند، نه فقط گروه اندکی بلکه همه ملت های دنیا با احترام، صداقت و محبت زندگی کنند.
وی افزود: این شهدا قدردانی می شوند، چرا؟ چون از یک قضیه ای دفاع کردند، قضیه ‎ای انسانی، نه از مردم و نه از کشور مشخصی دفاع کردند، بلکه از کل انسانیت دفاع کردند. من با افتخار می گویم این عزیزانی که شهید می شوند، جان و اندیشه شان باقی می ماند و به انسانیت بُعد می دهد.
پدر پولوس خیاط ضمن اشاره به کتابی درباره شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: خوشا به حال آنانی که شهید شدند. خوشا به حال آنانی که جان را فدا کردند و به قافله شهدا و قافله نور پیوستند. خوشا به حال شهید محور مقاومت، حاج قاسم سلیمانی که با اخلاص خود به عرش خداوند رسید.
وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی نماد مقاومت و اخلاص بود، اظهار داشت: بدانید اگر فرد شهید، بالقوه نباشد شهید نمی گردد، شرط و لازمه شهید شدن این که انسان ظرفیت شهید بودن را در خود داشته باشد و به تعبیری دیگر «موتوا قبل أن تموتوا» [بمیرید قبل از این که میرانده شوید].
کشیش کلیسای قدیس جاوجیوس روم ارتدکس سوریه تاکید کرد: اینجا شهادت به معنای انسانی و فلسفی تعبیری است از این که اگر انسان به شهادت باور نداشته باشد، شهادت او باطل است. باید به آنچه که می خواهد برای آن شهید بشود، ایمان داشته باشد.
بنابر این گزارش، در این همایش که به همت مرکز گفت وگوی ادیان و فرهنگ ها برگزار شد، علاوه بر شخصیت های فرهنگی و سیاسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، رهبران ادیان توحیدی از کشورهای سوریه، لبنان، عراق و ایران در مورد نقش سردار دلها در دفاع از حقوق پیروان ادیان و مبارزه با افراطی گری در منطقه، سخنرانی کردند.
در حاشیه این همایش، نمایشگاه عکسی با مبحث ظلم و اجحاف روا داشته شده از جانب دشمنان بخصوص داعش بر اقلیت های مسیحی، ایزدی و.... و زجرها و نتایج ناشی از آن و همچنین، تلاشهای صورت گرفته از جانب مجاهدان به رهبری سردار شهید سلیمانی برای رفع این ظلم ها برپا شد.
همینطور از ویژه نامه های نشریات سیاسی ـ اجتماعی الوحده به زبان عربی، اکو آو اسلام به زبان انگلیسی، ایران نوین به زبان اردو و سخن ایران به زبان روسی که با هدف معرفی ابعاد مختلف «مکتب سلیمانی» و «نقش آن در دیپلماسی فرهنگی ایران» به همت مؤسسه بین المللی الهدی انتشار یافته اند، رونمایی به عمل آمد.




منبع:

1400/10/14
13:08:52
0.0 / 5
149
تگهای خبر: حقوق , زندگی , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
جاویدانی