از روز شهادت حضرت زهرا(س) تا روز شهادت حضرت علی(ع)؛

پادکست تفسیر حدیثی امیرالمومنین امام علی (ع) منتشر می شود

پادکست تفسیر حدیثی امیرالمومنین امام علی (ع) منتشر می شود

به گزارش جاویدانی انتشارات شهید کاظمی در جهت ترویج اندیشه های امیرالمومنین(ع) پادکست تفسیر حدیثی امام علی (ع) را با عنوان امیربیان از روز شهادت حضرت زهرا(س) تا روز شهادت حضرت علی(ع) منتشر می کند.


به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، انتشارات شهید کاظمی در جهت ترویج اندیشه های حضرت امیرالمومنین(ع) همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مبادرت به تولید فایل های صوتی کوتاه(پادکست) از منتخب آیات تفسیر حدیثی امیرالمومنین امام علی(علیه السلام) کرده و بنا دارد از روز شهادت حضرت زهرا(س) تا روز شهادت حضرت علی(ع) به تعداد ۱۱۴ عدد از این فایل های صوتی تولید و در اختیار عموم مخاطبین قرار دهد. «امیر بیان»؛ تفسیر حدیثی امیرالمومنین امام علی(علیه السلام) اثر محمد رضا رمزی اوحدی در یک جلد به همراه متن و ترجمه قرآن کریم که ذیل هر صفحه از قرآن کریم احادیث تفسیری امام علی(علیه السلام) درج شده است، برای نخستین بار در جهان اسلام تنظیم و تدوین و توسط انتشارات شهیدکاظمی منتشر گردید. این تفسیر حدیثی برای نخستین بار به شکل یک جلدی با بیشتر از ۱۰۰۰صفحه که در آن ۴۵۰۰ حدیث از امام علی(علیه السلام) و بیشتر از ۱۵۰۰ حدیث دیگر از بقیه امامان هم استفاده شده(یعنی بیشتر از ۶۰۰۰ حدیث) که بیشتر از ۲۶۰۰حدیث آن احادیث تفسیری امام علی(علیه السلام) است و الباقی در زمره احادیث اعتقادی، اخلاقی، حکومت، سیاست، اجتماعی و تربیتی و... از آن حضرت می باشد.
در این مصحف شریف در هر صفحه در ذیل آیات قرآن؛ متن احادیث تفسیری آمده تا خواننده با متنی دو سویه یعنی: قرآن و عترت در کنار هم بهره مند شود. همینطور از خصوصیت های بارز در تدوین این اثر منحصر به فرد استفاده از ۸۰ دوره کتاب تفسیری و بیشتر از ۵۰۰ عنوان کتاب حدیثی و تاریخی شیعه و سنی می باشد.
در این تفسیر به بیشتر از صد مبحث روز زندگی شامل اخلاق، حکومت، جهاد و جنگ، تربیت، عرفان، سیاست، جامعه شناسی و اجتماعی، فقهی، تغذیه و بهداشت فردی و... اشاره شده است. متن این مصحف شریف به نحوی تنظیم یافته که برای عموم مردم به خصوص قشر جوان، طلاب، حافظان قرآن کریم و دانشجویان و معلمین محترم کاملا قابل استفاده می باشد. «امیر بیان»؛ تفسیر حدیثی امیرالمومنین امام علی(علیه السلام) در یک جلد به همراه متن و ترجمه قرآن کریم به تلاش محمدرضا اوحدی در قطع وزیری و ۱۱۵۲ صفحه برای نخستین بار در جهان اسلام تنظیم و تدوین و همزمان با اول ماه ذی القعده توسط انتشارات شهیدکاظمی منتشر می شود. پیش از این استاد اوحدی با آثاری چون ۱۰۰۱نکته از زندگی امیر المومنین(علیه السلام)، ۱۰۰۱ نکته از زندگانی حضرت مهدی(عج)، ۱۰۰۱ فضیلت از امیر المومنین(علیه السلام) در کتب اهل سنت، ۱۰۰۱ نکته از ولایت امیر المومنین(علیه السلام)، ۱۰۰۱نور از فضایل امیرالمومنین(علیه السلام)، ۱۰۰۱پرسش و پاسخ از امیرالمومنین(علیه السلام) و ده ها اثر تحسین شده دیگه به جامعه کتابخوان معرفی شده است.


منبع:

1400/10/16
12:09:40
0.0 / 5
244
تگهای خبر: زندگی , قرآن , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
جاویدانی