آغاز برنامه ریزی برای اربعین ۱۴۰۱

آغاز برنامه ریزی برای اربعین ۱۴۰۱

به گزارش جاویدانی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین از تهیه پیش نویس سیاست ها و نگاههای فرهنگی اربعین ۱۴۰۱ اطلاع داد.


به گزارش جاویدانی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی در کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین که نمایندگان نهادها و سازمان های در رابطه با این کمیته شرکت داشتند، اظهار داشت: جهت گیری های کلی اربعین سال آینده و برنامه های سالهای بعد هرچه سریعتر تدوین و به ستاد مرکزی ربعین عرضه شود.
حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ هم در این کمیته بر ضرورت معرفت افزایی میان زائرین اربعین تصریح کرد و اظهار داشت: معرفت افزایی بدون شناخت نیازهای زائرین، صدمه شناسی نسبت به گذشته و رصد و برنامه ریزی نسبت به آینده امکان پذیر نخواهد بود.
وی بیان نمود: اگر این حرکت انبوه و بسیار گسترده مردمی که بزرگترین اجتماع بشری نام گرفته است از وحدت و معرفت تهی باشد به حرکتی نمادین تبدیل خواهد شد که نمونه های خُرد آن در دنیا فراوان است.
نماینده ولی فقیه همینطور با اشاره به اینکه معرفت، وحدت و همگرایی از محورهای مورد تاکید مقام معظم رهبری در اربعین است، اظهار نمود: اگر در زائر حسینی بعد از حضور در این پیاده روی و شرکت در مراسم اربعین نسبت به گذشته تغییری ایجاد نشود نشان دهنده کم کاری میانِ دست اندرکارانی است که این مراسم را هدایت و برنامه ریزی می کنند.
نواب همینطور اظهار داشت: اربعین یک حرکت جهادی و فعال در جبهه حق است و افرادی که در کمیته های مختلف اربعین فعالیت می نمایند رزمندگان این جبهه محسوب می شوند.
منبع:

1400/10/21
15:56:13
0.0 / 5
278
تگهای خبر: آموزش , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
جاویدانی