سرپرست معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

تابحال نگاه سرمایه ای به فرهنگ نشده است

تابحال نگاه سرمایه ای به فرهنگ نشده است

به گزارش جاویدانی هرمزگان سرپرست معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: حوزه فرهنگ اگر می خواهد تأثیرگذار باشد باید با معنویات، باورها، ارزش ها، آموزه های قرآنی و سیره انبیاء همراه باشد و امروز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به فرهنگ مردمی و عمومی، ارتقاء و شناسایی ظرفیت های این حوزه و معرفی آن معتقد می باشد.اصغر امیرنیا، سرپرست معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ظهر امروز(۲۳ دی ماه) بعنوان نماینده تام الاختیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سفر رئیس جمهور به استان هرمزگان در جمع مدیران مؤسسات قرآنی، اظهار نمود: نشاط فرهنگی از راه ترویج قرآن و معنویات در جامعه ساری و جاری می شود.

وی با تاکید بر اهمیت جایگاه مؤسسات قرآنی در ۴۰ ساله دوم انقلاب، اضافه کرد: دستورالعمل اجرایی برای همه مؤسسات قرآنی، بیانیه گام دوم انقلاب و بخصوص موارد ۸ گانه این بیانیه است. هرچند فرهنگ در جامعه و نگاه مسؤلان، مظلوم واقع شده اما فرهنگ دینی مظلوم تر است و برای پیگیری مطالبات این حوزه در جهت ترویج قرآن و عترت در جامعه احتیاج به همگرایی و هم افزایی بیشتری است.

سرپرست معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد خاطرنشان کرد: حوزه فرهنگ اگر می خواهد تأثیرگذار باشد باید با معنویات، باورها، ارزش ها، آموزه های قرآنی و سیره انبیاء همراه باشد و امروز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به فرهنگ مردمی و عمومی، ارتقاء و شناسایی ظرفیت های این حوزه و معرفی آن اعتقاد دارد.

امیرنیا افزود: منابع دولت در همه حوزه ها محدود است و سهم فرهنگ از کل اعتبارات نیم درصد است که بخش زیادی از این نیم درصد صرف نگهداری و نیروهای زیرمجموعه می شود و پشتیبانی از حوزه های دیگر بر مبنای طرح و برنامه های پیشنهادی که متناسب با رویکرد فرهنگ مردمی و عمومی باشد صورت می گیرد. تابحال نگاه سرمایه ای به فرهنگ نشده و همواره فرهنگ را بعنوان هزینه قلمداد کرده ایم و اصلاح اقتصاد فرهنگ وابسته به تغییر این نگرش است.

وی در مورد وضعیت بیمه فعالان قرآنی، اظهار داشت: مجزا بودن صندوق پشتیبانی از فعالان قرآنی مشکلاتی را بوجود آورده بود که به دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی صندوق های حمایتی تجمیع شده و تحت عنوان صندوق هنرمندان و فعالان قرآنی و بر مبنای ضوابط مشخص حمایت های لازم صورت می پذیرد.

سرپرست معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به لزوم استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی و تکنولوژی برای تسهیل ترویج قرآن در جامعه، خاطرنشان کرد: فضای مجازی ظرفیتی عظیم است که از آن غفلت کرده ایم و باید محتوای این فضا توسط فعالان قرآنی و هنرمندان اشباع شود و استفاده از این ظرفیت می تواند سبب کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت آموزش و خدمات شود.

منبع:

1400/10/25
14:30:46
0.0 / 5
327
تگهای خبر: آموزش , خدمات , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
جاویدانی