ترجمه انگلیسی کتاب حکمت نامه عیسی بن مریم(ع) منتشر گردید

ترجمه انگلیسی کتاب حکمت نامه عیسی بن مریم(ع) منتشر گردید

رایزنی فرهنگی ایران در آفریقای جنوبی با مشارکت مؤسسه دارالحدیث، ترجمه انگلیسی کتاب «حکمت نامه عیسی بن مریم(ع)» را در قالب طرح تاپ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، چاپ و منتشر نمود.


به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت فرارسیدن سال نو میلادی، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی با مشارکت مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث، ترجمه انگلیسی کتاب «حکمت نامه عیسی بن مریم(ع)» به همراه فایل صوتی آن (کتاب صوتی) اثر آیت الله محمد محمدی ری شهری را در قالب طرح تاپ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، چاپ و منتشر نمود.
این کتاب از طرف انتشارات Fine Art Printers cc که یکی از ناشران معتبر و فعال آفریقای جنوبی است، منتشر و در اختیار علاقه مندان و دوستداران آموزه های دینی و پیروان حضرت مسیح(ع) قرار گرفت.
کتاب «حکمت نامه عیسی بن مریم(ع)» مجموعه ای از کلمات گهربار این پیامبر بزرگ در روایات اسلامی است که به قلم آیت الله محمدی ری شهری نوشته شده است.
هدف از نگارش این کتاب، ارائه تصویری کامل و حقیقی از زندگی و آموزه های این پیامبر بزرگ الهی است تا مرز میان جبهه مؤمنان موحد با جبهه کفر و دنیاپرستی روشن شود. بعلاوه، تأسی به پیامبران الهی، اصلی پذیرفته شده در اسلام است و مسلمانان سبک زندگی ایشان به دور از پیرایه های تحریف را الگوی سعادت خویش می دانند.
در این اثر، علاوه بر ذکر متن روایات، توضیحاتی برای فهم بهتر متون نیز آمده است.
در طول تاریخ آموزه های انبیا الهی دارای پیام مشترک بر محور توحید و اخلاق استوار گشته است و این پیام مشترک نشانه پرهیز از طغیان و استبداد در رسالت جهانی ایشان است. قرآن عیسی بن مریم را با «قول الحق» و «کلمته» توصیف کرده و به شایستگی ستوده است.
او که به سلاح شناخت حق از باطل و نیز حکمت آراسته شده برای مردم کتاب انجیل آورده که هدایت و نور در آن جای دارد. روایات اسلامی نیز او را الگوی بندگی و اخلاق و کلماتش را سرشار از مَثَل های دلنشین و موعظه های حکمت آمیز خوانده اند.
کتاب حاضر علاوه بر آنکه دربردارنده مجموعه ای کم نظیر از مطالب اعتقادی و اخلاقی مشترک میان ادیان توحیدی است، می تواند بعنوان الگوی علمی و عملی برای گفتگوی میان تمدن ها و ادیان به حساب آید.1400/10/27
23:27:32
0.0 / 5
314
تگهای خبر: زندگی , فرهنگ , قرآن , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
جاویدانی