توسط نشر دانش انجام می شود؛

چاپ کتابی درباره دست بافته های ایرانی و طراحی گرافیک

چاپ کتابی درباره دست بافته های ایرانی و طراحی گرافیک

جاویدانی: کتاب به کارگیری دست بافته های ایرانی در طراحی گرافیک معاصر نوشته صمد کاویانی توسط نشر دانش منتشر می شود.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، کتاب «به کارگیری دست بافته های ایرانی در طراحی گرافیک معاصر» نوشته صمد کاویانی بزودی توسط نشر دانش منتشر و راهی بازار نشر می شود.
کاویانی مدرس رشته گرافیک در دانشگاه های آزاد و غیرانتفاعی در شهرستان شاهرود است و پیش تر به قلم او کتاب هایی چون «نرم افزارهای دیجیتال در هنرهای معاصر»، «گرافیک محیطی ویژه کودکان» و «تصویرسازی کتاب کودکان» انتشار یافته است.
کاویانی درباره تازه ترین کتاب خود به مهر اظهار داشت: در سالی از آغاز ترم با کمک دانشجویان آغاز به جمع آوری فرش های مندرس دستبافت در شهرستان شاهرود کردیم. حدود ۳۰ فرش را احصا کردیم که شستشو شدند و روی آنها کار کردیم.
وی اضافه کرد: در ادامه پروژه طرح ها و نقش های این فرش ها را بررسی و داده کاوی کردیم و توضیحات مفصلی درباره آنها نوشتیم.
این مولف درباره هدف از این پروژه نیز اظهار داشت: فرش دستبافت یکی از برجسته ترین هنرهای سنتی ایران است که در سده های گذشته، افراد زیادی را در جهان به خود مجذوب کرده بود. این بافته زیبا و نقوش به کار رفته در آن، حامل معنی و مفهوم عمیقی است که بافنده ایرانی با ذوق و سلیقه ای مثال زدنی در متن فرش می بافت. هر چه بیشتر به مطالعه نقوش دستبافته ها بپردازیم بیشتر به نکاتی مانند شیوه زندگی، اعتقادات و باورها، رسوم و حتی جغرافیای محل زندگی روستاییان و عشایر پی خواهیم برد.


منبع:

1400/10/29
09:01:08
0.0 / 5
328
تگهای خبر: بازار , دانشگاه , زندگی , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
جاویدانی