افتتاحیه جشنواره رضوی برگزار شد

افتتاحیه جشنواره رضوی برگزار شد

به گزارش جاویدانی کرمان آئین افتتاحیه بیست وهفتمین جشنواره ملی«شعر رضوی» با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان و تعدادی از شاعران از سراسر کشور در گلزار شهدای کرمان و در جوار مرقد مطهر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار گردید.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان در این مراسم ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زهرا(س) و گرامیداشت مقام مادر و روز زن، بیان نمود: مکان افتتاحیه این رویداد، متعلق به شهدا و آمیخته با نام شهید سلیمانی است که یکی از خصوصیت های وی ارادت به حضرت فاطمه(س) و عشق او به مقام مادر است و امیدواریم در جهت پیروی از مکتب او بتوانیم قدردان مادران بخصوص مادران و همسران شهدا باشیم.
علیزاده افزود: شهید سلیمانی افتخار خادمی امام رضا(ع) را داشتند و امیدواریم ما هم در این راستا رهرو صادقی باشیم و بتوانیم با استفاده از ظرفیت هایی که در عرصه شعر و ادب وجود دارد، در جهت ترویج فرهنگ منور رضوی گام برداریم.
وی با اشاره به اینکه سال قبل این رویداد به علت وجود کرونا به صورت مجازی برگزار شد، خاطرنشان کرد: فراخوان بیست وهفتمین جشنواره ملی«شعر رضوی» از حدود شهریور ماه ۱۴۰۰ اعلام گردید و شاعرانی از سراسر کشور در این مراسم شرکت کردند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، از برگزاری کارگاه تخصصی شعر و محفل شعرخوانی در جریان این رویداد اطلاع داد و اظهار داشت: در اختتامیه بیست وهفتمین جشنواره ملی«شعر رضوی» که سوم بهمن ماه و همزمان با میلاد حضرت(س) برگزار می شود، برنامه بزرگداشت شاعر برجسته، خواجوی کرمانی هم برگزار می شود.
علیزاده اضافه کرد: جشنواره ملی شعر رضوی دارای پیشینه بسیار و یکی از ریشه دارترین و فراگیرترین جشنواره های ملی است که در حوزه شعر ارزشی و آیئنی توانسته است در جهت ترویج فرهنگ رضوی، ۲۷ دوره با حضور و مشارکت شاعران به کار خود ادامه دهد.
وی با اشاره به اینکه آثار پرارزش این جشنواره در طول دوره های مختلف برگزاری آن، گنجینه غنی است که در دبیرخانه نگه داری می شود، اضافه کرد: بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) تلاش کرده در حوزه های مختلف برای ترویج فرهنگ رضوی تلاش کند اما شعر ظرفیت و قدمت بیشتری دارد و امیدواریم شاهد برگزاری این جشنواره در دوره های بعد باشیم و سال به سال بر غنای آن افزوده شود.
در انتها این مراسم شاعران به خواندن اشعار خود پرداختند.1400/11/02
23:55:25
0.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
جاویدانی