استاندار اردبیل:

سرمایه گذاری در حوزه فرهنگی باعث توسعه همه جانبه کشور می شود

سرمایه گذاری در حوزه فرهنگی باعث توسعه همه جانبه کشور می شود

به گزارش جاویدانی استاندار اردبیل اظهار داشت: سرمایه گذاری فرهنگی درجامعه موفقیت آمیز و نتیجه بخش است وبا اعتلای فرهنگی جامعه، سایر شاخصهای توسعه ازجمله بخش اقتصادی، عمرانی و صنعت هم از این حوزه متأثر می شود.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، سید حامد عاملی ظهر یکشنبه در نشست با تعدادی از اعضای خانه فرهنگ و هنر اظهار نمود: ورود به تقویت حوزه فرهنگ و هنر امری ضروری بوده و برای پاسداشت ادب، معرفت، اخلاق و انسانیت باید عرصه فرهنگ و هنر تقویت شود.
وی با اشاره به اینکه استفاده از نظرات فعالان و صاحب نظران حوزه فرهنگ و هنر برای سرمایه گذاری در میان نسل جوان ضروری می باشد، تصریح کرد: استان اردبیل دارای پیشینه ارزشمندی در زمینه پرورش عارفان و هنرمندان تاثیر گذار بوده و این درجه باید در آینده هم با پرورش استعدادهای نسل جوان حفظ شود.
استاندار اردبیل ارتقای سطح آگاهی در میان نسل جوان را در کشف استعدادها و گرایش به عرصه تولید آثار فاخر حائز اهمیت دانست و خواهان انتقال دانش هنری از جانب فرهیختگان عرصه های هنری به آحاد مردم و خصوصاً جوانان شد.
عاملی با دعوت از هنرمندان و اهالی فرهنگ استان برای تصمیم سازی در عرصه های مهم فرهنگی و حراست از میراث هنری و تاریخی بر اولویت بندی برای برگزاری رویدادهای مهم فرهنگی تصریح کرد.
وی ضمن اشاره به دغدغه دولت محلی در جهت حل مشکلات معیشتی و اعتلای فرهنگی استان خواهان همفکری صاحب نظران دغدغه مند و پیشکسوت عرصه فرهنگ و هنر در این خصوص شد.
استاندار اردبیل ضمن اشاره به اهمیت توسعه فرهنگی در استان، نسبت به پیگیری مسائل و دغدغه های مطرح شده از جانب اعضای خانه فرهنگ و هنر در مورد پاسداشت فرهنگ، تاریخ و هنر استان قول مساعد داد.
در این نشست مدیرعامل خانه فرهنگ و هنر استان هم از عضویت بیشتر از ۱۵۰ هنرمند در رشته های مختلف هنری در خانه فرهنگ و هنر اطلاع داد.
ناصر رهنما آذر اضافه کرد: این خانه دارای هشت کمیسیون تخصصی و هفت هنر رسمی، کمیسیون معمای و گروه نخبگان فرهنگ و هنر است.
وی هدف از ایجاد این مجمع را پیگیری مطالبات فرهنگی و هنری از دستگاههای اجرایی، برگزاری بزرگداشت ها و تعامل برای پاسداشت تاریخ و فرهنگ استان عنوان نمود.


منبع:

1400/11/03
23:52:37
0.0 / 5
308
تگهای خبر: حل مشكلات , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
جاویدانی