توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی؛

گزیده موسوی گرمارودی از سفرنامه ناصرخسرو به کتابفروشی ها آمد

گزیده موسوی گرمارودی از سفرنامه ناصرخسرو به کتابفروشی ها آمد

به گزارش جاویدانی گزیده ای از سفرنامه ناصرخسرو در ۱۰۴ صفحه به قلم سیدعلی موسوی گرمارودی توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر گردید.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی دفتر نشر فرهنگ اسلامی، گزیده ای از سفرنامه، شاهکار ادبی ناصرخسرو قبادیانی مروزی، حکیم، شاعر، نویسنده، فیلسوف و جهانگرد ایرانی قرن چهارم و پنجم هجری به قلم سیدعلی موسوی گرمارودی در ۱۰۴ صفحه و بهای ۴۲ هزار تومان انتشار یافته است.
این شاهکار ادبی بعنوان یکی از منابع پرارزش جغرافیای تاریخ، حاصل سفر ۷ ساله اوست که در سال ۴۳۷ هجری از مرو شروع می شود و در سال ۴۴۴ با بازگشت به بلخ آخر می پذیرد. ناصرخسرو در این اثر با قلمی روان و شیوا خاطرات این سفر پرمخاطره زمینی و دریایی را که در آن از جغرافیای امروزی کشورهایی مانند ترکمنستان، ایران، ترکیه، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، مصر، سودان و عربستان گذر کرده است، برای آیندگان ثبت و به یادگار می گذارد.
این سفرنامه علاوه بر ارزش های ادبی و نگارشی، منبعی پرارزش است که جلوه هایی از جغرافیا، تاریخ، فرهنگ، زبان، دین و مذهب و… را در سرزمین هایی که ناصرخسرو به آنها سفر کرده است، نمایان می کند. این میان نسخه گزیده این شاهکار ادبی به قلم سیدعلی موسوی گرمارودی دومین کوششی است از مجموعه به گزین که بعضی از برجسته ترین آثار نظم و نثر گذشته را که وجهِ غالب در آنها، حکایت و داستان است در خور حوصله همگان و با گزیده گویی ارائه کرده است.

1400/11/25
08:19:11
0.0 / 5
231
تگهای خبر: سفر , فرهنگ , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
جاویدانی