در آیین تكریم و معارفه مدیران موسسه تبیان بیان شد

حجت الاسلام قمی: امیدواریم شاهد قدرتمند شدن تبیان در خدمت رسانی به خانواده ها باشیم

حجت الاسلام قمی: امیدواریم شاهد قدرتمند شدن تبیان در خدمت رسانی به خانواده ها باشیم

جاویدانی: رییس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به جنگ نرم در عصر جدید، ابراز امیدواری کرد که در دوره ی جدید موسسه تبیان؛ شاهد قدرتمند تر شدن این موسسه در جهت خدمت رسانی به خانواده ها باشیم.


به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، چهارشنبه۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، آیین تودیع دکتر کمیل خجسته و معارفه دکتر سید رضا کاظمی - مدیرعامل موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان- با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی - رییس سازمان تبلیغات اسلامی- و حجت الاسلام روح الله حریزاوی - قائم مقام سازمان- به همراه تعدادی از مدیران سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری، در سالن سوره حوزه هنری انجام شد.
حجت الاسلام و المسلمین قمی «رئیس سازمان تبلیغات اسلامی» در این مراسم با تقدیر از خدمات دکتر خجسته اظهار داشت: خوشبختانه یکی از موسساتی که همیشه پر برکت بوده موسسه تبیان است که باید از مدیران گذشته این موسسه همچون دکتر عسگری، دکتر طالب پور و هیات مدیره این موسسه تشکر کرد، این درحالی است که در طول سه سال و نیمی که دکتر خجسته مدیریت این بخش را برعهده داشتند، اتفاقات مبارکی افتاده است و این مراسم به منزله قدردانی از زحمات دکتر خجسته است.
وی با اعلان اینکه بااینکه آنگونه که بایسته بوده است نتوانسیتم از تبیان پشتیبانی نماییم اما کوتاهی هم دراین زمینه انجام نشده است اظهار داشت: با تلاش و همت دکتر خجسته و تیم حرفه ای همراه وی، گام های خوبی برداشته شده و امیدواریم شاهد قدم های موثرتری با کمک دکتر خجسته در این راه باشیم و دلمان می خواهد همان طوری که آقای خجسته موفق بودند، آقای کاظمی هم موفق باشند.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی اضافه کرد: تلقی ما این است که « دوره مدیریتی سه ساله» است واگر مقرر است اتفاقی رخ بدهد این زمان کافی است و خوشبختانه در دوران مدیریت آقای دکتر خجسته، شاهد اتفاقات خوبی بودیم و ان شاءالله اتفاقات بهتری را هم در دوره ی جدید شاهد خواهیم بود.
وی از دکتر خجسته بعنوان «مردی دوست داشتنی و مهربان» یاد کرد و برای او نیز در سمت های دیگر آرزوی موفقیت کرد.
حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی، با اشاره به جنگ نرم و جنگ رسانه ها در عصر جدید ابراز امیدواری کرد که در دوره ی جدید موسسه تبیان، شاهد قدرتمندتر شدن این موسسه در جهت خدمت رسانی به خانواده ها باشیم.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی همین طور با اشاره به دکتر سید رضا کاظمی -مدیرعامل جدید موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان- اظهار داشت: چند سال قبل که در جلسه ای در محضر مقام معظم رهبری بودیم، یکی از کسانی که در محضر رهبری صحبت کردند آقای دکتر کاظمی بود که تحلیل ایشان مورد رضایت حضرت آقا قرار گرفت و آقای دکتر جلیلی که امروز ریاست دانشگاه صنعتی شریف را برعهده دارد و در کنارمن نشسته بودند، به من گفتند اگر حرف های آقای کاظمی جدی گرفته شود حتما اتفاقات مفیدی خواهد افتاد و امروز روز این اتفاقات است.
همکاران تبیان برای محقق شدن آرمان هایشان شبانه روز درحال جنگ بودند
دکتر کمیل خجسته نیز در این برنامه با اعلان اینکه این جلسه، خداحافظی من نیست چونکه من تازه با دوستان خیلی خوبی آشنا شده ام اظهار نمود: بنده ایام بسیار خوبی را در موسسه تبیان به همراه دوستان خوب و کار بلدم سپری کردم و معتقدم جمع تبیان جمعی است که برای آرمانش، شب و روز می جنگد ومن شاهد این تلاش ها بودم. دوستان و همکاران تبیان برای فراهم کردن یک زندگی موفق برای مخاطبین خود در این دوران بمباران فرهنگی و اجتماعی ؛ کوشش های بی پایانی را انجام دادند و همیشه به دنبال خلق ایده های جدید بودند و من به سهم خودم از همه این عزیزان تشکر می کنم.
مسیر ما «سربازی برای انقلاب و رهبری » است
دکتر سیدرضا کاظمی «مدیر عامل جدید تبیان» نیز طی سخنانی از کوشش های دکترخجسته و همکارانش تشکر و اظهار نمود: تبیان یکی از مجموعه هایی است که همیشه در لایه های فنآوری تبلیغی کشور جای خاصی داشته است و همه ما تجربیات خوبی در نوجوانی از تبیان در خاطر داریم و باید این سرمایه بزرگ توسعه یابد.
وی افزود: مسیر ما سربازی برای انقلاب و رهبری است و موسسه تبیان یکی از مجموعه هایی است که به خاطر اتصال به سازمان تبلیغات اسلامی همیشه مورد توجه بوده است و بنای ما این است که این مسیر توسعه یابد و لازم است که رویکرد های جدیدی برای دستیابی به این مسیر تعریف شود و بی گمان حوزه زنان، مادران، نوجوانان و جوانان باید تقویت شوند.
دکتر کاظمی با اعلان اینکه بخش اعظمی از جهاد تبیین به کمک نوجوانان و جوانان رقم خواهد خورد افزود: اگر بخواهیم شاهد اتفاقات جدیدی در میان مخاطبین خود باشیم حتما باید «نوآور» باشیم و با کمک ابزار رسانه می توانیم به مخاطب میلیونی دست پیدا نماییم.
مدیرعامل جدید تبیان با اشاره به روی کار آمدن دولت جدید، امکان احیاء جایگاه تبیان را امکانپذیرتر دانست و اظهار داشت: امیدواریم در این شرایط سخت بتوانیم جهاد نماییم چونکه حضرت آقا همیشه از بحث های فرهنگی بعنوان مجاهدت و جهاد یاد می کنند و امیدواریم ما نیز در این جهاد موفق باشیم.
در این مراسم همین طور ؛ علیرضا دهفولی معاونت نوآوری تبیان، حسین خوش رفتار مدیر عامل شرکت دانش بنیان توسعه ارتباطات هوشمند تبیان، حسین حق پناه معاون کودک و نوجوان تبیان و خانم پاکرو مدیر شبکه همدم به ارائه گزارش کوتاهی از زیرمجموعه های خود پرداختند و در آخر برنامه نیز با حضور رییس و قائم مقام سازمان تبلیغات و تعدادی از مدیران، از زحمات دکتر خجسته قدردانی گردید و حکم انتصاب دکتر کاظمی نیز قرائت و اهداء شد.
رییس جدید تبیان کیست؟
سیدرضا کاظمی دانشجوی دکترای تخصصی (PHD) مدیریت تکنولوژی گرایش مدیریت نوآوری دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد فلسفه علم را از دانشگاه صنعتی امیرکبیر گرفته است. او همین طور فارغ التحصیل مقطع کارشناسی دانشگاه صنعتی شریف در رشته مهندسی مکانیک است. کاظمی همین طور نخبه تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان و رتبه‌ی ۷۵ کنکور سراسری ریاضی فیزیک در سال ۱۳۸۷ بوده است.
همین طور در سوابق اجرائی و مدیریت کاظمی، معاون راهبری بنیاد سپهر تبلیغ نوین سازمان تبلیغات اسلامی، بنیانگذار، مدیرعامل سابق و عضو هیئت مدیره مجموعه دانش بنیان مرکز نوآوری فرهنگی امید که نخستین شتاب دهنده فرهنگی-رسانه ای کشور است، نایب رییس هیئت مدیره صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنایع فرهنگی سپهر، رییس هیئت مدیره مدرسه هنر و رسانه آینه، عضو هیئت مدیره مرکز تخصصی راوینو، نایب رییس هیئت مدیره آژانس تبلیغاتی رسا، مدیر منابع انسانی مؤسسه سفیر فیلم و مسئول واحد توانمندسازی قرارگاه شهید باقری سازمان بسیج دانشجویی دیده می شود.
در قسمتی از متن حکم انتصاب کاظمی که از طرف رییس سازمان تبلیغات اسلامی انتخاب شده آمده است: «با توجه به تجمیع قوای رسانه ای سازمان تبلیغات اسلامی و لزوم توسعه تبلیغ ارزش های دینی و انقلابی در یک انسجام کلی، لازم است موسسه تبیان با هماهنگی کامل سازمان رسانه ای سپهر در فصل نوین حرکت خود در به ثمر نشاندن پروژه های گذشته، ایجاد جریان پویا و موثر محتوایی خصوصاً در زمینه خانواده، زنان، کودک و نوجوان با بهره گیری از رسانه و فناوری های نو به قطب تولید محتوای اثرگذار فرهنگی، اجتماعی و رسانه ای برای مخاطب حداکثری با تاکید بر بهره مندی از فضای مجازی اقدام نماید.»
منبع:

1401/02/21
19:20:10
0.0 / 5
1191
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
جاویدانی