رونمائی از پوستر رویداد ملی زندگی

رونمائی از پوستر رویداد ملی زندگی

به گزارش جاویدانی، حجت الاسلام حریزاوی ضمن اشاره به اتفاقات اخیر کشور اظهار داشت: در اتفاقات حال حاضر کشور، استکبار صراحتا شعار خویش را تغییر داده و از تحولات سیاسی به اجتماعی روی آورده است و بر روی مبحث زن، زندگی و آزادی تاکید داشته و این در شرایطی است که ما در این عرصه ها حرف های زیادی برای گفتن داریم.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی که در مراسم رونمایی از پوستر «رویداد ملی زندگی» سخن می گفت، با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بر روی مبحث سبک زندگی ایرانی اسلامی تاکید دارند، اضافه کرد: تاکید بر جایگاه اجتماعی زنان سبب شد تا ما بیشتر از پیش به این مورد توجه و به رشد و تعالی آن کمک نماییم. در مورد مبحث زندگی هم دشمن به سبک زندگی ما فشار می آورد و این در شرایطی است که ما در این عرصه خیلی حرف برای گفتن داریم، در مورد آزادی هم دشمن ما به آزادی انسان بدهکار است چونکه آزادی انسان را بسیار تنزل داده است.
قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی ضمن اشاره به بیان رهبر معظم انقلاب که «فرهنگ همانند اکسیژن برای جامعه است»، ابراز کرد: آنچه با عنوان فرهنگ در دوره اصلاحات به صورت المان ها و رویدادهای فرهنگی اجرا شد بخشی از حوزه فرهنگ بود در حالیکه باید گستره فرهنگ را بیشتر دید.
حریزاوی خاطرنشان کرد: در حوزه اندیشه ورزی که کار فاخر در آن صورت می گیرد باید از افراد برجسته بهره برد، اندیشمندان باید اندیشه ورزان را هدایت کنند.
وی خاطرنشان کرد: باید از پیام هایی که در حوزه کودک و نوجوان تولید می شود مثل سرود «سلام فرمانده» حمایت و از این ظرفیت ها غافل نشویم.
سعیدی نژاد مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات هم در این مراسم که در مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد، «رویداد ملی زندگی» را فرصتی برای رسیدگی به نرم افزار تمدن اسلامی دانست و اظهار داشت: رهبری فرمودند در حوزه نرم افزاری تمدن اسلامی که منظور سبک زندگی و الگوی رفتار است، ورود جدی صورت نگرفته است.
وی با تاکید براینکه بانوان سرداران سبک زندگی هستند، اظهار داشت: این روزها، روزهای خوش آیندی برای انقلاب اسلامی نیست اما به تعبیر شهید حاج قاسم سلیمانی «می توان هر تلخی را به شیرینی تبدیل و تهدید را فرصت کرد» بنابراین می بایست این اتفاقات را مایه عبرت قرار دهیم. انقلاب اسلامی قرار بود مسیری برای ورود مردم جهت تحقق عدالت باشد و ما قرار بود با جهاد تبیین کاری نماییم تا مردم پای شکل دادن نرم افزار تمدن اسلامی باشند بنابراین باید ظرفیت بانوان در سطح میانی جدی گرفته شود و در این معماری نقش زنان به صورت جمعی جدی است.
سعیدی نژاد با تاکید براینکه در سبک زندگی، دستمان خالی نیست، اضافه کرد: خوب نتوانسته ایم حضور زنان را در پیوستگی های اجتماعی ببینیم درحالی که هویت فامیل و خاندان و محله در سبک زندگی مهم هستند که دستمان در آن خالی نیست.
وی «رویداد ملی زندگی» را بهانه ای برای دعوت عمومی از مردم برای دیدن حقیقت ها دانست و اظهار داشت: هدف جهاد تببین درگیر کردن گرایش و قلب است و در این جهاد روایت های زنان می توانند به طور گسترده اثرگذار باشند.
احسان آقایی معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی هم در رابطه با فرآیند شکل گیری این رویداد اظهار داشت: طی چند سال گذشته در اداره کل تبلیغات خوزستان سعی کردیم مجموعه های فرهنگی نوپا و توانمند را ضمن شناسایی، حمایت نماییم چون که با اقبال عمومی در جامعه اثرگذاری دارند.
وی از ایجاد دبیرخانه دائمی «رویداد ملی زندگی» در اهواز اطلاع داد و اظهار داشت: ظرفیت این مورد در موسسه میراث زندگی وجود دارد و اتفاقات اخیر کشورمان یک پیوست به این رویداد داد و نشان داده است باید دغدغه مندانه نسبت به تحقق بیانات رهبری درمورد سبک زندگی ورود پیدا نماییم.
مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با اشاره به اینکه در موضوعات اجتماعی و سبک زندگی اقداماتی خوبی در خوزستان و شهر اهواز با محوریت آیت الله موسوی جزایری با طراحی و محوریت مساجد بعنوان سنگر اصلی فعالیتهای اجتماعی شکل گرفته است، اظهار داشت: «رویداد ملی زندگی» نخستین خروجی این فعالیت و کار است.
وی به اتفاقات اخیر اجتماعی اشاره نمود و با تاکید براینکه کشورمان شرایط سخت تری را پشت سرگذاشته که با پشتوانه ی مردمی موفق شده است، اظهار داشت: بحرانی شدن مسائل اجتماعی درحالی است که نفوذ سیاسی جمهوری اسلامی از خلیج فارس به خلیج عدن رسیده است و از نظر جنگ اقتصادی با وجود شرایط سخت، به ثبات رسیده ایم.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه در جنگ اجتماعی و شناخت، دکترین دشمن تفاوت کرده است و دشمن به دنبال تغییر باورها و سبک زندگی است، اظهار داشت: رهبر انقلاب دهه های پیش خطر دشمن را متذکر شده بودند ولی متاسفانه جدی گرفته نشده بود درحالی که در مبحث جنگ شناختی با اتفاق هایی روبرو می باشیم که اگر در ۱۰ سال پیش جدی گرفته می شد به اینجا ختم نمی شد.
در بخش دیگری از این مراسم علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان با اشاره به اینکه یکی از اضلاع سبک زندگی ایرانی اسلامی، «مادر» است، اظهار نمود: در رویداد ملی زندگی که مقرر است از این پس آغاز شود برش خانواده و در دل آن کودکان و نوجوانان باید مورد توجه قرار بگیرد، هیجاناتی که امروز در عرصه اجتماعی در نوجوانان می بینیم به خاطر سبک زندگی است که در سالهای گذشته به آن توجه نشده است.
منبع:

1401/07/12
09:19:51
0.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
جاویدانی