كشیش جورج حبیقه مطرح كرد؛

بنیاد فلسفه امام موسی صدر بر تکثر است

بنیاد فلسفه امام موسی صدر بر تکثر است

به گزارش جاویدانی، قائم مقام مرکز راهبان مارونی لبنان در نشست نقد و بررسی کتاب فلسفه اصلاح در اندیشه امام موسی صدر اثر سیده رباب صدر اظهار داشت: بنیاد فلسفه اجتماعی و سیاسی امام موسی صدر بر تکثر است.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، مرکز مطالعات و تحقیقات امام موسی صدر در بیروت نشست نقد و بررسی علمی کتاب «فلسفه اصلاح در اندیشه امام موسی صدر» اثر سیده رباب صدر را برگزار کرد.
کتاب «فلسفه اصلاح در اندیشه امام موسی صدر» به قلم دکتر سیده رباب صدر تابستان سال ۱۴۰۱ برای اولین بار به چاپ رسید و همزمان به صورت مجانی و الکترونیکی در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.
نشست یاد شده با حضور کشیش جورج حبیقه، قائم مقام مرکز راهبان مارونی لبنان و محمد حسین بزی، نویسنده و مدیر عامل انتشارات الامیر و فؤاد الزین و تعدادی از شخصیت های فرهنگی، دینی، سیاسی، اجتماعی و فکری و برخی نمایندگان احزاب و سازمان های دینی و انسانی برگزار گردید. محور این نشست علمی، کتاب مذکور و اهمیت آکادمیک و مرجعیت آن در بحث های تئوریک در رابطه با اندیشه امام صدر بود.
در آغاز سیده رباب صدر ضمن خوش آمدگویی به حاضران در سخنانی کوتاه از همه برای حضور در این جلسه، صمیمانه تشکر کرد و اظهار داشت: این کتاب در ابتدا یک رساله دانشگاهی بود که با تشویق و حمایت دیگران، با وجود نگرانی هایی که داشتم، به کتاب تبدیل شد. من بعد از سال ها تحقیق توانستم به حقیقت اندیشه انقلابی و عملی امام صدر پی ببرم و بدانم که او به راستی که انسانی الهی بود. همه ما تصمیم گرفتیم که این کتاب به صورت مجانی در اختیار همه است و برای فروش نیست.
فؤاد الزین که همزمان مسئولیت معرفی سخنرانان را هم بر عهده داشت در رابطه با نقاط تمایز امام صدر و نگاه ایشان در زمینه اندیشه دینی و اصلاح گرانه با هدف ساخت انسان هم یار (متکامل) سخن گفت و اینکه سیده رباب صدر چگونه این نگاه را در این کتاب گنجانده است.
کشیش جورج حبیقه هم ضمن تشکر از مرکز امام صدر برای میزبانی این نشست های اندیشه ای، این کتاب را دایره المعارفی جذاب و روان برای مطالعه و جست وجو و مرجع پرارزش بحث های در رابطه با تکثر و هم زیستی و گفتگو نزد امام صدر دانست. او همینطور تکثر را پایه فلسفه امام صدر و راه دستیابی به وجود و غنابخشی به مفاهیم انسانی نامید.
محمدحسین بزی هم با بیان اینکه این کتاب با وجود فصل ها و موضوعات متعدد تنها یک تیتر دارد و آن عبارت است از اصالت انسان گفت آن چه در رابطه با این کتاب بسیار برایش جالب توجه بوده توان نویسنده در زمینه فهم اندیشه های عظیمی است که پروژه روشن گری و نهضت امام صدر بر آنها مبتنی بوده است.


منبع:

1401/08/12
15:06:34
0.0 / 5
284
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
جاویدانی