توسط نشر ۲۷؛

کوهستان آتش به چاپ دوم رسید

کوهستان آتش به چاپ دوم رسید

جاویدانی: کتاب کوهستان آتش با پژوهش و نگارش گلعلی بابایی شامل کارنامه عملیاتی لشگر 27 محمدرسول الله (ص) در عملیات های والفجر 3 و 4 توسط نشر 27 به چاپ دوم رسید.


به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، کتاب «کوهستان آتش» با پژوهش و نگارش گلعلی بابایی شامل کارنامه عملیاتی لشگر ۲۷ محمدرسول الله (ص) در عملیات های والفجر ۳ و ۴ بتازگی توسط نشر ۲۷ به چاپ دوم رسیده است. چاپ اول این کتاب آبان ماه سال ۱۳۹۹ به بازار نشر عرضه شده بود. این کتاب پنجمین عنوان از مجموعه حماسه ۲۷ و کارنامه عملیاتی لشکر ۲۷ محمدرسول الله (ص) در سالهای دفاع مقدس است که قبل از آن کتاب های «همپای صاعقه»، «ضربت متقابل» و «شراره های خورشید» چاپ شده اند. کتاب «زمین های مسلح» دیگر کتاب این مجموعه است که هنوز چاپ نشده و با احتساب ترتیب زمانی عملیات هایی که لشکر ۲۷ در آنها حضور داشته، «کوهستان آتش» پنجمین کتاب مجموعه کارنامه عملیاتی شمرده می شود. در مقطع ابتدایی سال ۶۲ شرایطی پیش آمد که فرماندهان جنگ فکر عمل کردن در جبهه غرب را جایگزین جبهه قفل شده جنوب کردند. آن زمان لشگر (تیپ) ۲۷ محمدرسول الله بعد از شهادت احمد متوسلیان در لبنان به ایران بازگشته و تحت فرماندهی محمد ابراهیم همت بود.
«کوهستان آتش» ۱۰ فصل اصلی دارد که به ترتیب عبارت اند از: «تلاش برای برون رفت از بن بست»، «جنوب قفل شد؛ به غرب فکر کنید»، «تجدیدسازمان در قلاجه»، «عملیات والفجر -۳ کمین کومه له»، «شناسایی بمو-دربندی خان؛ پرسه در یال ها و شیارها»، «تدارک نبرد بزرگ»، «فرجام یک رؤیا؛ لغو والفجر ۵»، «کوخلان؛ عزیمت به راه کارهای سوخته»، «جدال در شرق پنجوین» و «تمام همّت؛ در مصافِ ماهرعبدالرشید». بعد از این فصول هم بخش های «عکس ها، اسناد و نقشه ها»، «فهرست منابع» و «نمایه» آمده اند. قبل از فصول ۱۰ گانه کتاب هم بخش های «یادداشت ناشر»، «دیباچه کمیته تدوین و انتشار مجموعه حماسه ۲۷»و «سخنی با خواننده» چاپ شده اند.

1401/10/18
13:27:09
0.0 / 5
208
تگهای خبر: بازار , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
جاویدانی