توسط انتشارات سروش؛

ترجمه کتاب عصر هوش مصنوعی و آینده انسان

ترجمه کتاب عصر هوش مصنوعی و آینده انسان

جاویدانی: ترجمه کتاب عصر هوش مصنوعی و آینده انسان تألیف هنری کیسینجر، اریک اشمیت و دانیل هوتنلاکر توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، کتاب «عصر هوش مصنوعی و آینده انسان» تألیف هنری کیسینجر، اریک اشمیت و دانیل هوتنلاکر بتازگی با ترجمه پوریا هامونی توسط انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شده است.
این کتاب نتیجه سال ها اندیشه، پژوهش و زورآزمایی ذهنی چند تن از بزرگ ترین اندیشمندان رشته های مختلف درباره ی هوش مصنوعی و آینده انسان زیر سایه بلند آنست. نویسندگان نیاز به معرفی ندارند و می خواهند با نگاهی متفاوت هوش مصنوعی را بررسی نمایند. آن چه این کتاب را از آثار دیگر جدا می سازد، رویکرد میان رشته ای آنست. کسانی که دوستدار تاریخ و فلسفه هستند کتاب را بسیار خواندنی خواهند یافت؛ چونکه با نگاهی فلسفی، تاریخِ اندیشه، جنگ و دفاع، دانش، فناوری، آموزش و معنای انسان بودن را می کاود و مؤلفه های اصلی هر یک را در دوره های تاریخی مختلف نشان داده است. سپس هوش مصنوعی را به هریک از این زمینه ها می آورد و دگرگونی هایی را که هوش مصنوعی تا حالا پیش آورده و شاید در آینده رقم بزند، نشان داده است. سرانجام گرته ای از آینده انسان و خطرها و گرفتاری های زندگی در دوران هوش مصنوعی می کشد.
این کتاب با زبانی روان، چیستی هوش مصنوعی و آثار آنرا بر بخش های مختلف تمدن بررسی می کند. نویسندگان کتاب از شناخته ترین چهره های رشته خود هستند و این کتاب نتیجه چند سال گفتگوی پیوسته میان آنها برای شناختن و فهمیدن دگرگونی هایی است که هوش مصنوعی در زندگی انسان پیش خواهد آورد.
هنری کیسینجر، وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی دولت آمریکا در دوران ریاست جمهوری نیکسون و سپس فورد، یکی از شناخته شده ترین اندیشمندان و صاحب نظران روابط بین الملل است و الان ریاست شرکت مشاوره بین المللی کیسینجر و همکاران را برعهده دارد.
اریک اشمیت، کارشناس فناوری، کارآفرین و مدیر اجرائی پیشین گوگل است. با راهبری او گوگل توانست از یک شرکت نوبنیاد خوش آتیه تبدیل به یکی از غول های فناوری جهان شود.
دانیل هوتنلاکر، از مدیران پیشین آمازون و صاحب اختراع در حوزه فناوری های تصویری است. وی ریاست دانشکده محاسبات دانشگاه ام. آی. تی و ریاست دانشکده فناوری کورنل را هم در کارنامه خود دارد.
این کتاب در ۲۶۲ صفحه، قطع رقعی، شمارگان ۱۰۰ نسخه و قیمت ۱۲۰ هزار تومان عرضه شده است.


منبع:

1402/03/13
14:09:13
0.0 / 5
208
تگهای خبر: آموزش , بازار , دانشگاه , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
جاویدانی