آیت الله اعرافی:

برخورد مسئولانه با بحران آب یك وظیفه ملی و شرعی است

برخورد مسئولانه با بحران آب یك وظیفه ملی و شرعی است

جاویدانی: رییس حوزه های علمیه كشور اظهار داشت: مردم، دولت و نهاد روحانیت، تكلیف ملی، اخلاقی و شرعی دارند كه در زمینه مسائل مهم كشور همچون بحران آب و عوارض ناشی از آن مسئولانه برخورد كنند.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، آیت الله علیرضا اعرافی بامداد امروز در دیدار با اعضای سازمان نقشه برداری كشور عنوان كرد: مدیران دولتی به جای تمركز صرف بر مسائل سیاسی و كوتاه مدت، باید به مسائل میان مدت و دراز مدت هم بپردازند.

رئیس جامعه المصطفی با انتقاد از عدم همسویی و انسجام میان نهادهای مختلف اجتماعی اظهار نمود: برای حل مشكلات مختلف باید میان دستگاه های مختلف جامعه، تعامل و همسویی رخ دهد و در غیر این صورت، مشكلی حل نمی گردد.

وی ادامه داد: حوزه ی علمیه نهادی است كه هم شأن علمی دارد و هم شأن عملی، یعنی این نهاد نسبت به نهادهای حاكمیتی باید عرضه راهكار و همراهی داشته باشد و نسبت به مردم هم باید پاسخگو و راهنما باشد.

امام جمعه موقت قم با تاكید بر ضرورت پرداختن به پژوهش های تخصصی تر از منظر فقه، اخلاق، كلام و فلسفه خاطرنشان كرد: یكی از محورهایی كه جهت همكاری میان دولت و حوزه وجود دارد، پرداختن علمی و تخصصی از منظر فقه، اخلاق و فلسفه به مسائل و مشكلات جدید است كه حوزه علمیه در این زمینه تولید علم كرده است و مسئولان باید با رجوع به این منابع از آن ها استفاده ی عملی كنند.
1397/08/04
15:39:13
5.0 / 5
4523
تگهای خبر: حل مشكلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
جاویدانی