اولین همایش ملی مبانی گفت وگو و راهكارهای عملی وحدت اقوام و مذاهب در ارومیه برگزار می گردد

اولین همایش ملی مبانی گفت وگو و راهكارهای عملی وحدت اقوام و مذاهب در ارومیه برگزار می گردد

جاویدانی: رئیس مركز مطالعات ادیان و اقوام دانشگاه ارومیه اظهار داشت: اولین همایش ملی مبانی گفت وگو و راهكارهای عملی وحدت اقوام و مذاهب در ارومیه برگزار می گردد.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، محمد صالحی در نشست خبری به مناسبت برگزاری همایش ملی مبانی علمی وحدت اقوام و مذاهب كه در سالن خانه مطبوعات برگزارشد اضافه كرد: اولین همایش ملی علمی و پژوهشی با رویكرد مبانی گفت وگو و راهكارهای علمی وحدت اقوام و مذاهب ۲۸ آبان سال جاری در پردیس دانشگاه ارومیه خواهد شد.
صالحی با اشاره به اینكه اصل رسالت مركز ادیان و مذاهب فعالیت علمی پژوهشی در سطح دانشگاهی است اظهار نمود: مركزادیان و مذاهب استان با هدف تبدیل شدن به پژوهشگاه مجوز جذب دانشجوی خارجی را دریافت كرده است.
وی با اشاره دریافت ۱۵۳ مقاله توسط همایش تصریح كرد: محورهای همایش و مقاله های ارسالی در حوزه مبانی گفت وگو و مؤلفه های وحدت و تقریب، صدمه شناسی وحدت اقوام ومذاهب، وحدت، نقش فضای مجازی رسانه ها در تولید گفت وگو و تعاملات قومی و مذهبی ورویكرد ادیان الهی به مساله هویت انسانی است و مقاله های برتر در مجلات برتر كشور چاپ خواهند شد.
صالحی اظهار نمود: آذربایجان غربی ظرفیت بسیار عظیمی درمورد تنوع قومیتی، آثار باستانی و دین دارد.
صالحی با تاكید به اینكه باید توجه ویژه به گردشگری دینی داشت اظهار نمود: سه كلیسای مهم دنیا در آذربایجان غربی قرار دارد كه اگر از این ظرفیت ها استفاده گردد مقصد سفر توریستهای خارجی خواهد بود.1397/08/21
18:35:44
5.0 / 5
4555
تگهای خبر: باستانی , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
جاویدانی