رئیس جامعة المصطفی العالمیه:

وحدت حوزه و دانشگاه راهبردی جدی در تعالی انقلاب اسلامی است

وحدت حوزه و دانشگاه راهبردی جدی در تعالی انقلاب اسلامی است

به گزارش جاویدانی رئیس جامعة المصطفی العالمیه اظهار داشت: وحدت حوزه و دانشگاه راهبردی جدی در تعالی و تداوم انقلاب اسلامی است.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی قبل از خطبه های نماز جمعه قم در مصلی قدس با اشاره به سابقه تاریخی درخشان حوزه های علمیه عنوان كرد: تاسیس حوزه های علمیه قم در جوار بارگاه حضرت معصومه(س) یكی از افتخارات جهان شیعه است.
رئیس جامعة المصطفی العالمیه اضافه كرد: انقلاب اسلامی داعیه باز تولید تمدن اسلامی را دارد تا بتواند پاسخ گوی نیازهای روز باشد.
وی خاطرنشان كرد: به بركت انقلاب اسلامی در تولید علم و پژوهش به پیشرفت زیادی دست یافته ایم و هم اكنون كشور ایران در رتبه اول در سرعت رشد علمی قرار دارد.
حجت الاسلام والمسلمین عباسی بیان كرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در بخش تاسیس نهادها و مراكز علمی هم به پیشرفت قابل توجهی دست یافته ایم و امروز 4 میلیون دانشجو در كشور در حال تحصیل هستند در حالیكه در ابتدای انقلاب در حدود 170 هزار دانشجو داشتیم.
وی تصریح كرد: وحدت حوزه و دانشگاه راهبردی جدی در تعالی و تداوم انقلاب اسلامی است و امام خمینی (ره) در نهضت انقلاب اسلامی تاكید فراوانی بر وحدت میان حوزه و دانشگاه داشتند.
رئیس جامعة المصطفی العالمیه اظهار نمود: وحدت بین حوزه و دانشگاه باید از نظر علمی و پژوهشی و دستاوردهای علمی باشد و وحدت میان این دو نهاد به معنای وحدت ساختاری نیست.
وی ادامه داد: یكی از رویكردهای مهم انقلاب توسعه دانشگاه و ارتقای زیرساختهای حوزه های علمیه بود و این دو نهاد نقش مهمی در پویایی و تولید علم و دانش دارند.
حجت الاسلام والمسلمین عباسی بیان كرد: از نظر اسلام هیچ گونه جدایی میان علم و دین وجود ندارد و تمدن نوین اسلامی بر پایه رشد علم و دین امكان پذیر است.1397/10/01
15:38:13
5.0 / 5
4276
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
جاویدانی