انتشار كتابی با مبحث تبیین مولفه های اقتصاد مقاومتی

انتشار كتابی با مبحث تبیین مولفه های اقتصاد مقاومتی

به گزارش جاویدانی كتابی با مبحث تبیین مولفه های اقتصاد مقاومتی به قلم یاسین قاسمی روانه بازار كتاب شد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، كتاب «اقتصاد مقاومتی» اثر تازه ای است به قلم یاسین قاسمی كه اخیرا از جانب نشر پل در تهران انتشار یافته است.
این كتاب ه گفته نویسنده آن با الهام از مساله اقتصاد مقاومتی كه در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۳ بازتاب بسیاری داشته است نوشته شده است.
نویسنده این كتاب در این زمینه در مقدمه خود عنوان كرده است: یكی از مهمترین سوالاتی كه درباره اقتصاد مقاومتی به ذهن متبادر می گردد رابطه میان فرهنگ و اقتصاد مقاومتی است كه برای تبیین آن باید به دو مساله فرهنگ و اقتصاد مقاومتی و تعریف آنها به صورت ویژه توجه كرد.
وی در ادامه می نویسد: برای دستیابی به تعریف دقیق و صحیح از فرهنگ باید تامل و دقت بیشتری داشت. در این نوشتار برای فهم درست از مقوئله فرهنگ جایگاه و اهمیت آن در زندگی فرد و جامعه به جملاتی از بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب اشاره می گردد...برای هر نوع تحول اساسی و دگرگونی بنیادین و درست باید ابتدا به فرهنگ تحول و دگرگونی بر اساس صحیح دست یافت، اقتصاد ضعیف را متحول و تحولات فرهنگی متناسب با مختصات اقتصاد مقاومتی پدید آورد.
این كتاب در مقالات خود موضوعاتی مانند پاسخ رهبر انقلاب به ده پرسش پیرامون اقتصاد مقاومتی، مولفه های اقتصاد مقاومتی در بیان رهبر انقلاب، استراتژی اقتصاد مقاومتی، مدیریت در اقتصاد مقاومتی، متغییرهای اقتصاد مقاومتی از دیدگاه قرآن كریم، راهبرهای اقتصاد مقاومتی برای مقابله با تحریم ها و هم نقش شركت های دانش بنیان، صنعت گردشگری و سبك زندگی در تحقق اقتصاد مقاومتی به چشم می خورد.
این كتاب در ۲۲۸ صفحه با قیمت ۲۱ هزار تومان انتشار یافته است.

5.0 / 5
4867
1397/10/10
14:18:11
تگهای خبر: فرهنگ , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(4)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاویدانی