قزلی در محفل شعر طنز عنوان كرد:

درخواست نام گذاری خیابانی به نام ابوالفضل زرویی نصرآباد

درخواست نام گذاری خیابانی به نام ابوالفضل زرویی نصرآباد

به گزارش جاویدانی دبیر اجرایی سیزدهمین جشنواره شعر فجراز ارسال نامه درخواستی برای نامگذاری معبری به نام زنده یاد ابوالفضل زرویی نصرآباد در شهر یزد اطلاع داد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، دبیر اجرایی سیزدهمین جشنواره شعر فجر در محفل طنز كه روز گذشته در قم برگزار شد، خبر از ارسال نامه درخواستی برای نامگذاری معبری به نام زنده یاد ابوالفضل زرویی نصرآباد در شهر یزد داد.
در این نامه كه از جانب مهدی قزلی، مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی برای دكتر غلامعلی سفید، رئیس شورای اسلامی شهر یزد ارسال شده، آمده:
« همانطور كه مستحضر هستید عالیجناب ابوالفضل زرویی نصرآباد، شاعر، طنزپرداز، پژوهشگر و از بزرگان ادبیات امروز بود، كه به قول مرحوم كیومرث صابری فومنی پدر طنز معاصر ایران، قلم عبید و دهخدا را در دست داشت تا كار ایشان زمین نمانده باشد. ابوالفضل زرویی كم حرف، بی ادعا، دور از حاشیه و البته مظلوم بود. هرآنچه به دست آورد، با تلاش بود و از ادبیات، نه با زد و بند و سفارش و معامله.
شایسته شهر ادیب پروری مثل یزد است كه یكی از خیابان ها یا میادین مهمش را به نام این افتخار ملی ثبت كند تا نامش بر سر زبان مردم بماند؛ آنچنان كه در دل و دیده اهل ادب و فرهنگ ماندگار است.
امیدوارم این مهم در سایه توجه جنابعالی و دیگر اعضای آن شورای محترم به تصویب برسد و در روز تولد ابوالفضل در نیمه اردیبهشت سال آینده (15/02/1398) در مراسمی محترم و در خورِ شان او و همه یزدی ها رونمایی شود.»
گفتنی است «نصرآباد» نام دهستانی در بخش مركزی شهرستان تفت در استان یزد است.
ابوالفضل زرویی نصرآباد، طنزپرداز، شاعر و پژوهشگر، دهم آذر سال جاری بر اثر عارضه قلبی درگذشت.

1397/10/29
15:08:55
5.0 / 5
4262
تگهای خبر: جشنواره , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
جاویدانی