انتقاد از غیبت كارشناسان دین در فضای مجازی

انتقاد از غیبت كارشناسان دین در فضای مجازی

جاویدانی: استاندار سمنان با اشاره به اهمیت فضای مجازی و نقش آن در هدایت و انحراف افكار عمومی و خصوصا نسل جوان بر لزوم حضور كارشناسان و متخصصان حوزه دین در این فضا تاكید نمود.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، علیرضا آشناگر در نشست تخصصی رنگ ها و نیرنگ ها با انتقاد از حضور نداشتن جدی متخصصان حوزه دین و اندیشه در این فضا اظهار نمود: متخصصان و كارشناسان حوزه فرهنگ و تعالیم اسلامی جوانان را در بستر فضای مجازی تنها گذاشتند.
وی بر لزوم استفاده بهتر از این فضا، تاكید و اشاره كرد: جوانان ما در این میدان تنها هستند و پس همه ما و به خصوص اهالی اندیشه و قلم و عالمان دین، وظیفه داریم كه تا با ورود موثر در این بستر به معرفی اسلام ناب و عرفان های اصیل و حقیقی در آن بپردازیم.
استاندار سمنان با اشاره به حضور اندیشه های انحرافی در بستر فضای مجازی اشاره كرد: هدف از احداث فرقه ها و نحله های انحرافی، دین ستیزی است.
‍ آشناگر با انتقاد از حضور كم رنگ متخصصان و دلسوزان در فضای مجازی اظهار داشت: استعمار به دنبال به انحراف كشاندن قشر جوان و پویای جامعه است و فضای مجازی یكی از مهمترین عرصه هایی است كه از آن بهره می گیرند.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان افزود: استعمار با جعل باورهای جدید به مقابله با دین بعنوان یك برنامه و روش كامل زندگی سالم برخاسته است و می كوشد با احداث فرق و شكاف قومی، جغرافیایی و مذهبی وحدت و انسجام ملی را هدف قرار دهد.
آشناگر، بر ضرورت برگزاری برنامه های فرهنگی و علمی اصرار كرد و اضافه كرد: بی توجهی به دغدغه های جوانان و عدم حساسیت در این بخش، موجبات آلوده شدن افكار آنها به فضای مسموم و تفرقه افكنانه فرق را فراهم می آورد.
این مقام ارشد اجرایی، دین ستیزی و عقل گریزی را وجه مشترك فرقه ها و نحله های انحرافی ارزیابی و افزود: عرفان های اصیل و واقعی، انسان را به سمت خدا محوری سوق می دهد در حالیكه عرفان های كاذب با هدف برجسته سازی رهبر تشكیلات، افراد را به سمت خود محوری سوق می دهند.

رئیس شورای تامین استان سمنان، آگاهی بخشی، روشنگری و اطلاع رسانی را از اقدامات مطلوب و موثر در شكست برنامه های سردمداران استعماری عنوان نمود و اظهار داشت: تضعیف آموزه های دینی و فراموشی فرایض الهی و همچون امر به معروف و نهی از منكر و... از عوامل موثر در امتداد رشد عرفان های دروغین به حساب می آید.

استاندار سمنان با تاكید بر لزوم بهره مندی از توان علمی، تخصصی و پژوهشی سازمان های مردم نهاد در تولید بسته های مناسب فرهنگی، اخلاقی و سیاسی اظهار داشت: تسلط بر سازمان های مردم نهاد از اهداف و برنامه های موسسان و برنامه ریزان فرقه های انحرافی است و پس باید كوشش كرد تا با احداث و جذب تشكل های مردم نهاد موثر از توانمندی آنها در جهت بسط و گسترش تفكر ناب اسلامی بهره گرفت.1397/11/01
13:48:21
5.0 / 5
4239
تگهای خبر: فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
جاویدانی