توسط نشر نگاه؛

زوربای یونانی برای پنجمین بار به بازار نشر آمد

زوربای یونانی برای پنجمین بار به بازار نشر آمد

جاویدانی: رمان زوربای یونانی نوشته نیكوس كازانتزاكیس با ترجمه محمود مصاحب توسط نشر نگاه به چاپ پنجم رسید.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، رمان «زوربای یونانی» نوشته نیكوس كازانتزاكیس با ترجمه محمود مصاحب، اخیرا توسط نشر نگاه به چاپ پنجم رسیده است.
نیكوس كازانتزاكیس نویسنده و شاعر یونانی متولد سال ۱۸۷۳ و درگذشته به سال ۱۹۵۷ است كه با آثاری چون «زوربای یونانی» یا «مسیح بازمصلوب» شناخته می شود. شهرت «زوربای یونانی» او به واسطه رمان و البته فیلمی سینمایی است كه با اقتباس از آن و بازی آنتونی كوئین ساخته شده است.
داستان «زوربای یونانی» درباره یك مرد جوان است كه می خواهد برای مدتی كسوت روشنفكری و كتاب هایش را كنار گذاشته و جهت راه اندازی دوباره یك معدن زغال سنگ به جزیره كرت در یونان سفر كند. قبل از شروع مسافرت با مردی اسرارآمیز به نام آلكسیس زوربا آشنا می شود كه ۶۵ سال سن دارد و تجربیات زیادی از زندگی دارد. زوربا، راوی داستان یعنی همان مرد روشنفكر را راضی می كند او را بعنوان سركارگر معدن با خود ببرد و این دو سفرشان را آغاز می كنند.
راوی داستان دستنوشته های ناتمامی دارد كه درباره زندگی و اندیشه بودا هستند. در این میان و هنگام رسیدن به جزیره كرت، او و زوربا كه راوی را ارباب خطاب می كند، در هتل كهنه و زوار در رفته ای اتاق می گیرند و كار معدن را آغاز می كنند. آشنایی راوی با زوربا، سبب می شود كه از این مرد دنیادیده، در عین این كه به نظر عامی و بی سواد می رسد، مطالب جالبی بیاموزد و به درك جدیدی از زندگی برسد...

چاپ پنجم این كتاب با ۵۱۹ صفحه و قیمت ۴۷ هزار و ۵۰۰ تومان وارد بازار نشر شده است.

5.0 / 5
4530
1397/11/23
13:19:31
تگهای خبر: كهن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاویدانی