منتخبان ایده آزاد اسباب بازی در دوره آموزشی شركت می كنند

منتخبان ایده آزاد اسباب بازی در دوره آموزشی شركت می كنند

جاویدانی: ایده پردازان منتخب دومین رویداد ایده آزاد اسباب بازی به مدت یك ماه در مركز آفرینش های فرهنگی، هنری كانون در خیابان حجاب تهران آموزش می بینند.به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، آیدین مهدی زاده تهرانی، دبیر دومین رویداد «ایده آزاد» اسباب بازی با بیان این خبر اظهار داشت: از میان ۱۲۰ ایده ثبت شده در سامانه، ۴۲ ایده از طرف هیأت انتخاب جهت شركت در دوره آموزشی معرفی شده اند تا سپس اختتام كارگاه ها، ۱۰ ایده بعنوان برترین های این دوره انتخاب و روز ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ با حضور دست اندركاران صنعت اسباب بازی رونمایی شود.
وی با بیان این كه این كارگاه های آموزش در پرورش ایده ها و تجاری سازی آنها نقش مؤثری خواهد داشت، اضافه كرد: اسباب بازی های ایرانی نقش به سزایی در انتقال فرهنگ غنی ایرانی اسلامی دارد و به رونق بازار و ایجاد تنوع در اسباب بازی كودكان منجر می شود.
كارشناس ارشد رشته طراحی صنعتی با اشاره به این كه طرح ها و ایده های داخلی اسباب بازی با مشكل مواجه می باشد، عنوان كرد: لزوم دارد كه ایده پردازان و طراحان ایرانی ارتباط گسترده تری با صنعت اسباب بازی داشته باشند.
وی با اشاره به این كه مطابق با آمار غیررسمی ۱۰ درصد اسباب بازی های تولیدی دنیا در ایران استفاده می شود، اظهار داشت: طراحی، تولید و استفاده از اسباب بازی های ایرانی مقرون به صرفه بوده و منجر به رونق تولید داخلی و ارتقا اقتصاد كشور می شود.
نشست اولیه این رویداد ملی ۲۵ فروردین ۹۸ در سالن كنفرانس مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون از ساعت ۱۴ تا ۱۸ انجام می شود.
فراخوان دومین رویداد ملی ایده آزاد در حوزه اسباب بازی بهمن سال ۱۳۹۷ از طرف اداره كل سرگرمی های سازنده و بازی های كامپیوتری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان و شورای نظارت بر اسباب بازی منتشر گردید.
فهرست اسامی ۴۲ منتخب اولیه برای حضور در كارگاه های دوره آموزشی در پایگاه خبری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان به نشانی www.kanoonnews.ir قابل مشاهده می باشد.

1398/01/20
15:14:06
5.0 / 5
4684
تگهای خبر: آموزش , بازار , سرگرمی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
جاویدانی