حجت السلام روحانی:

پیروزی انقلاب مرهون مساجد بود

پیروزی انقلاب مرهون مساجد بود

جاویدانی: مسئول دبیرخانه كانون های فرهنگی و هنری مساجد استان قم عنوان كرد: امروزه با عنایت به تبلیغاتی كه در فضای مجازی برضد ما می شود، باید برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب ابتدا مردم را جذب مساجد نماییم.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سعید روحانی پنج شنبه ۲۹ فروردین در نشست علمی تخصصی اساتید قرآنی با سوژه "نقش جامعه قرآنی در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی با محوریت مساجد" كه در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد، اظهار داشت: پیروزی انقلاب مرهون مساجد بود.

وی ادامه داد: امروزه با عنایت به تبلیغاتی كه در فضای مجازی برضد ما می شود، داریم به دوران اولیه قبل از انقلاب برمی گردیم؛ پس برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب باید ابتدا مردم را جذب مساجد نماییم و سپس القای آموزه های قرآنی را انجام دهیم.

مسئول دبیرخانه كانون های فرهنگی و هنری مساجد استان قم افزود: ابتدا باید مشخص نماییم وظیفه جامعه قرآنی درباب تحقق گام دوم انقلاب چیست؟ جهت گیری فعالیت های قرآنی در مساجد چه باشد؟ نقش قرآن و مساجد در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب چیست؟ ما در گام دوم انقلاب چگونه عمل نماییم كه نقش مساجد تقویت شود؟

وی افزود: بیانیه گام دوم بسیار مهم و تعیین كننده است و مقام معظم رهبری با استفاده از روح ناب قرآن و كلام معصومین این بیانیه را به ما نمایش دادند.

روحانی اظهار نمود: تمام سرفصل هایی كه رهبری در بیانیه گام دوم گفتند باید در مساجد محقق شود و این اقدام بر عهده جامعه قرآنی است؛ این امر بزرگ فراتر از كلاس های آموزشی قرآن در مساجد است هرچند باید این مهم هم باشد اما صرف آموزش های قرآنی وبرپایی منبرها كفایت نمی كند و تمام این سرفصل ها باید در مساجد دیده شود.

وی اشاره كرد: ۲۴ هزار كانون فرهنگی وهنری مساجد، ۱۲ هزار كتابخانه و ۱۵۰۰ خانه نور در كشور داریم كه كتابخانه و مركز تخصصی قرآن است و دو هزار مربی قرآنی داریم اما با همه اینها گاهی شاهد می باشیم كه در مساجد درباب فراگیری قرآن آنگونه كه باید عمل نمی گردد و ما در این خصوص راهكار می خواهیم.





1398/01/30
13:33:10
5.0 / 5
4432
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ , قرآن , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
جاویدانی