عبدالرحمن عمادی درگذشت

عبدالرحمن عمادی درگذشت

جاویدانی: عبدالرحمان عمادی محقق، شاعر، وكیل و ایران پژوه دارفانی را وداع گفت.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، عبدالرحمان عمادی شب چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ در سن ۹۴ سالگی در شهر رودسر گیلان، دارفانی را وداع گفت.
عمادی، متولد بهمن ماه ۱۳۰۴ خورشیدی در روستای ای نی از روستاهای اشكور گیلان دیده به جهان گشود و بعد از تحصیل در مكتبخانه روستا، روانه ی رودسر و رشت و قزوین شد و تحصیلات متوسطه را در این شهرها گذراند. وی در زمان حكومت دكتر مصدق موفق به دریافت لیسانس قضائی از دانشگاه تهران شد.
استاد عمادی هم زمان با وكالت، به پژوهش در مباحث ایرانشناسی روی آورد كه قسمتی از مقالاتش طی نیم قرن گذشته در مجلات معتبر انتشار یافته اند.
كتاب های «خوزستان در نامواژه های آن»، «لامداد چند جستار از ایران»، «آسمانكت چند رسم مردمی»، «حمزه آذرك و هرون الرشید در آئینه دو نامه»، «دوازده گل بهاری نگاهی به ادبیات دیلمی و طبری»، «دماوند یا گباوند»، «چندصد نام دریای خزر»، «دیلمون پارسی یا دیلمون پالوی دوبیتی های دلدادگان روستایی»، «بی بیه» و «فره گان»، ده عنوان از كتاب های انتشار یافته عبدالرحمان عمادی پرمكوهی هستند كه طی یك دهه ی گذشته در نشر آموت و نشر گیلكان انتشار یافته است.
پیكر عمادی روز شنبه در رودسر تشییع می شود


منبع:

5.0 / 5
4243
1398/02/26
15:36:45
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
جاویدانی