اعلام برنامه های روزهای فرهنگی تركمنستان در ایران

اعلام برنامه های روزهای فرهنگی تركمنستان در ایران

جاویدانی: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با همكاری رایزنی فرهنگی كشورمان در تركمنستان و وزارت فرهنگ تركمنستان، طی روزهای 26 تا 28 خردادماه جاری روزهای فرهنگی تركمنستان در ایران را برگزار می نماید.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، آئین افتتاحیه این برنامه فرهنگی بامداد یكشنبه (۲۶ خردادماه) با حضور و سخنرانی آتاگلدی شاه مراداف، وزیر فرهنگ تركمنستان، ابوذر ابراهیمی تركمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سفرای خارجی و شخصیت های فرهنگی در محل تالار وحدت برگزار می گردد.
دیدار و گفت و گو وزیر فرهنگ تركمنستان با رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اجرای موسیقی سنتی تركمنی، اجرای حركات آئینی، كنفرانس مطبوعاتی وزیر فرهنگ تركمنستان و ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بازدید هنرمندان از ایران مال همچون برنامه های پیش بینی شده برای برگزاری روزهای فرهنگی تركمنستان در ایران هستند.
همچنین، نمایشگاه هنرهای تجسمی، صنایع دستی، لباس سنتی پس از ظهر یكشنبه با همكاری اداره كل همكاریهای فرهنگی و امور ایرانی ها خارج از كشور و سفارت تركمنستان در تهران در محل خانه هنرمندان ایران افتتاح می شود.
مراسم رونمایی از كتاب های رئیس جمهور تركمنستان در كتابخانه ملی و دیدار وزیر تركمنستان با مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و كتابخانه ملی از برنامه های روز دوشنبه ۲۷ خردادماه به حساب می آید.
برگزاری كارگاه هنری و نشست با هنرمندان ایرانی، نمایش فیلم و اجرای موسیقی در خانه هنرمندان از دیگر برنامه های روز دوم است.
همین طور آئین اختتامیه و پایانی این رویداد هنری و فرهنگی، روز سه شنبه ۲۸ خردادماه با اجرای موسیقی سنتی در سالن سعدی برج میلاد برگزار می شود.
میزگرد با سوژه جاده ابریشم با هنرمندان و تاریخ دانان ایرانی در خانه هنرمندان با هماهنگی مؤسسه اكو، نمایش فیلم در خانه هنرمندان و بازدید هنرمندان تركمنی از برج میلاد از برنامه های پیش بینی شده در روز پایانی این رویداد فرهنگی است.1398/03/23
18:43:29
5.0 / 5
4335
تگهای خبر: سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
جاویدانی