توسط نشر نو؛

فقط یك داستان و فلسفه زندگی به چاپ چهارم و پنجم رسیدند

فقط یك داستان و فلسفه زندگی به چاپ چهارم و پنجم رسیدند

جاویدانی: دو كتاب فقط یك داستان و فلسفه زندگی توسط نشر نو به چاپ های چهارم و پنجم رسیدند.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، دو كتاب «فقط یك داستان» نوشته جولیان بارنز و «فلسفه زندگی» اثر كریستوفر همیلتن اخیرا با چاپ های چهارم و پنجم توسط نشر نو در بازار نشر عرضه شده اند.
«فقط یك داستان» با ترجمه سهیل سمی یكی از عناوین مجموعه «كتابخانه ادبیات داستانی معاصر» است كه این ناشر چاپ می كند و چاپ اولش، آذرماه ۹۷ به بازار نشر ارائه شد. نسخه اصلی كتاب هم در سال ۲۰۱۸ چاپ شده است.
داستانِ رمان «فقط یك داستان» درباره نتایج عشقِ اولین است. شخصیت اصلی این رمان با نام پُل رابرت درباره عشق اولین اطلاعات دقیقی ندارد و نمی داند كه نتایج چنین پدیده ای همیشگی هستند. پل در ۱۹ سالگی به این می بالد كه رابطه عاشقانه اش با سنت های رایج اجتماعی در تضاد است. اما هرچه سنش بالاتر می رود، عشق چیزهایی بر او تحمیل می كند كه اصلاً پیش بینی شان نمی كرده است…
ترجمه سمی از این كتاب، در همان آذرماه به چاپ دوم و سپس در دی ماه ۹۷ به چاپ سوم رسید. حالا نسخه های چاپ چهارم این اثر به بازار نشر آمده اند.
جولین بارنز تا به حال، ۱۳ رمان نوشته و با رمان «هیاهوی زمان» در ایران شناخته می شود كه چند سال پیش رقابتی بین ناشران برای چاپ ترجمه های مختلف از آن به وجود آمده بود. این نویسنده در سال ۲۰۱۷ نشان شوالیه هنر و ادب را از رئیس جمهور فرانسه دریافت كرد. علاوه «هیاهوی زمان»، «حس یك پایان» هم از این نویسنده در ایران ترجمه و انتشار یافته است.
چاپ چهارم این كتاب با ۲۸۳ صفحه و قیمت ۳۹ هزار تومان عرضه شده است.
كتاب «فلسفه زندگی: تأملاتی در باب حیات، معنا و اخلاق» نوشته كریستوفر همیلتن هم كه توسط میثم محمدامینی ترجمه شده، اخیرا با چاپ پنجم توسط نشر نو عرضه شده است.
این كتاب مجموعه ای از چند جستار یا مقاله فلسفی است كه مطابق تقسیم بندی رایج در حوزه «فلسفه اخلاق» قرار می گیرند؛ جستارهایی درباره تولد و مرگ، فضیلت و شكوفایی انسان، اخلاق و منش، صدق و واقعیت، دانایی، نسبی گرایی، پوچی و سرنوشت، اخلاق و زندگی، نیاز به خواب، ترس از مرگ و رابطه جنسی كه از دیدگاه فلسفه اخلاق تحلیل و بررسی شده اند.
چاپ اول این ترجمه در سال ۹۴ ارائه شد. همیلتن در این كتاب بر این مساله توجه داشته كه زندگی بسیاربسیار پیچیده تر و در مقابل توضیح مقاوم تر از آن است كه بتوان با مطالعه كتب دانشگاهی درباره فلسفه اخلاق دركی كامل یا رضایت بخش از آن به دست آورد اما تلاش نموده به قول ویتگنشتاین «تعبیر خودرا از امور» به دست دهد. وی در این راه تلاش نموده با نقل قول هایی از شكسپیر، داستایفسكی، جورج الیوت، د. ه. لارنس، پروست، ت. س. الیوت، فیلیپ لاركین و… وجه تازه ای از رابطه میان فلسفه و ادبیات را برای خواننده روشن كند.
چاپ پنجم این كتاب هم با ۳۰۹ صفحه و قیمت ۴۵ هزار تومان انتشار یافته است.

1398/04/07
14:19:38
5.0 / 5
3939
تگهای خبر: بازار , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
جاویدانی