یك مدرس حوزه علمیه:

اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف وظیفه و تكلیف همگانی است

اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف وظیفه و تكلیف همگانی است

به گزارش جاویدانی یك مدرس حوزه علمیه اظهار داشت: در زمانی كه هجمه های سنگین فرهنگی جامعه را نشانه گرفته حفظ حجاب و عفاف تكلیف همگانی است.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام حسین بنایی، شامگاه چهارشنبه در مصلای نمازجمعه آران و بیدگل ودر همایش عفاف و حجاب، اظهار نمود: در مسئله حجاب و عفاف باید سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد، سلامت فرهنگی و اجتماعی مردم در خیلی از زمینه ها در گرو حجاب و عفاف است.
وی ادامه داد: اسلام هم اكنون از چند ناحیه تحت فشار سنگین و هجمه های فرهنگی و اجتماعی است، یكی از جانب دشمنان قسم خورده خارجی و غرب و دیگری كشورهای اسلامی كه نماد و پرچم اسلام را با تحریف گرفتار مشكلات زیادی كرده اند.
وی اظهار داشت: در این زمینه از آل سعود بیشتر از دیگر گروه ها ضربه می خوریم، حمایت گروه های ضد دینی، داعش، تكفیری ها و وهابیت مورد حمایت آنها بیشترین ضربه را به اسلام واقعی و محمدی وارد كرده و از مسلمان، یك چهره خشن، بی فرهنگ، قاتل و ضد حقوق بشر در دنیا به معرض نمایش گذاشته است.
بنایی به خصوصیت اسلام واقعی اشاره نمود و اظهار داشت: اسلام دین كرامت و ارزش هاست، بیشترین و بهترین جایگاه در جامعه برای زن در دین اسلام آمده، زن بعنوان مكمل مرد و زیر بنای جامعه اسلامی معرفی شده در حالیكه در بهترین حالت غربی ها با نگاه كالا و غریزه جنسی به زن نگاه می كنند.
وی خاطرنشان كرد: دشمن برای این زیربنای خانواده نقشه كشید، وقتی نتوانست در جبهه های نظامی، سیاسی، اقتصادی ما را تسلیم كند حوزه فرهنگی را كه بهترین و كم هزینه ترین حوزه هست نشانه گرفت و با امكانات مختلف همچون ایجاد بیشتر از ۲۷۰ شبكه فارسی زبان برای القای فرهنگ مورد نظر خود و ایجاد شبكه ها و كانال های اینترنتی تلاش در تغییر و تخریب ارزش های فرهنگی همچون حجاب و عفاف می كند.
وی افزود: كار فرهنگی یك وظیفه همگانی است، كار یك نفر و یك دستگاه نیست، این باید دغدغه همگانی باشد، من از جایگاه طلبگی، وزارت صنعت و معدن با رونق تولید چادر ملی، افراد عادی جامعه بعنوان یك حق شهروندی و خواص و نخبگان از جایگاه خط دهی انجام وظیفه كنند و با كم كاری هر كدام جامعه ضربه خواهد خورد.5.0 / 5
4129
1398/04/21
14:39:27
تگهای خبر: اینترنت , سلامت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
جاویدانی