انتشار كتابی به زبان ساده درباره زندگی امام رضا(ع)

انتشار كتابی به زبان ساده درباره زندگی امام رضا(ع)

به گزارش جاویدانی كتاب «خاطرات یك فرشته» درباره سبك زندگی امام رضا(ع) با زبان بسیار ساده و سلیس همه رویدادهای زندگی امام رضا (ع) را از زبان یك فرشته روایت می كند.


حمزه شریفی دوست- نویسنده كتاب خاطرات یك فرشته در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: این. كتاب مذكور ضمن توجه به معیارهای داستانی همچون گره و تعلیق و تضاد و غیره، توانسته با پیرنگ مناسبی، خواننده را با سبك معنوی زندگی امام رضا (ع) آشنا سازد و رضایت خواننده را بدست آورد.
مولف كتاب می گوید: هدفم این بود كتابی بنویسم كه برای مردم كوچه و بازار قابل استفاده باشد و هر كسی با سواد متوسط مثلاً در حد دیپلم بتواند طی چند ساعت با ابعاد زندگی امام هشتم آشنا شود. بنابراین دانش آموز كلاس پنجم ابتدایی می تواند طی ۵ تا ۶ ساعت، این متن را مطالعه كند.
نویسنده كتاب افزود: از آنجائیكه می خواستیم جنبه تخیلی كتاب قویتر شود از اسامی غیر مشهور برای قصه های داستان استفاده كردم. مثلاً نام امام رضا (ع) در این كتاب رئوف و نام همسر امام سبیكه است.
شاید بتوان گفت مهم ترین ایده ای كه در كتاب مورد توجه نویسنده بوده حضور فرشته های در زندگی انسان هاست كه با استناد به منابع دینی این نقش بازخوانی شده است. كتاب یا یك پیشگویی شروع می شود و همین پیشگویی، خواننده را تا آخر كتاب با متن همراه می كند.
نویسنده اعتقاد دارد كه این كتاب یك دوره زندگانی امام رضا ضد السلام از ولادت تا شهادت را روایت كرده است كه در ضمن ۵۵ برگ (به تعداد سالهای عمر امام هشتم) انتشار یافته است.


1398/04/26
14:54:14
2.5 / 5
4837
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
میترا:
کتاب را خوندم، جمع و جوره و فضای معنوی خوبی داره

یزدی:
کاش اینطور کتابها درباره اهل بیت بیشتر نوشته میشد
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
جاویدانی