برگزاری جشن بزرگ قرآن و ولایت در حرم كریمه اهل بیت(س)

برگزاری جشن بزرگ قرآن و ولایت در حرم كریمه اهل بیت(س)

به گزارش جاویدانی مدیر مركز قرآن و حدیث آستان بانوی كرامت از برگزاری جشن بزرگ قرآن و ولایت با محوریت نشر معارف نهج البلاغه در آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها اطلاع داد.


به گزارش جاویدانی به نقل از پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام الله علیها، حجت الاسلام سید احمد مشرف با اشاره به اینكه جشن بزرگ قرآن و ولایت با محوریت نشر معارف نهج البلاغه در آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها برگزار می شود، بیان كرد: این جشن از جانب مركز قرآن و حدیث كریمه اهل بیت(س) و برای فراگیران نوجوان و جوان مركز قرآن و حدیث و زائران كریمه برگزار می گردد.
وی افزود: تعظیم شعائر الهی و بزرگداشت عید ولایت، ایجاد انس و آشنایی فراگیران و زائران با فوائد و آثار پذیرش ولایت اهل بیت(ع)، آشنایی با نهج البلاغه و عرضه سیر مطالعاتی نهج البلاغه با ادبیات نوجوان و جوان و تعمیق و توسعه معرفت فراگیران نسبت به اهل بیت(ع) از اهداف برگزاری این جشن است.
مدیر مركز قرآن و حدیث آستان بانوی كرامت ضرورت آشنایی فراگیران با اعیاد بزرگ اسلام ناب محمدی صلی الله ضد وآله و وسعت بینش نسبت به ایام الهی را از لزوم های برگزاری این جشن برشمرد و اضافه كرد: آشناشدن فراگیران با ایام الله و رشد معرفتی قرآن آموزان با آشناشدن به جایگاه ولایت در ساختار دین بعضی از فواید جشن بزرگ قرآن و ولایت است.
وی با بیان این كه این جشن بزرگ روز یكشنبه ۲۷ مردادماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۸ تا ۱۹: ۳۰ در شبستان نجمه خاتون سلام الله علیها حرم مطهر برگزار می شود، افزود: قرائت قرآن كریم، دكلمه خوانی، سخنرانی چندرسانه ای با مبحث آثار ولایت پذیری، مدح خوانی، اجرای مسابقه و اهدای جوایز طرح مطالعاتی آخرین پیامِ آخرین «پیام» «بَر» به قید قرعه بخشی از برنامه های این جشن خواهند بود.
منبع:

1398/05/26
22:52:18
5.0 / 5
3974
تگهای خبر: قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
جاویدانی