دختر شیخ زكزاكی: تلاش پدرم برای مسلمانان نیجریه، ایجاد وحدت بود

دختر شیخ زكزاكی: تلاش پدرم برای مسلمانان نیجریه، ایجاد وحدت بود

به گزارش جاویدانی دختر شیخ زكزاكی اظهار داشت: شیخ زكزاكی با وجود مخالفت علمای نیجریه، از دعوت مردم به اسلام دست بر نداشت و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نكرد.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، بدیعه زكزاكی، دختر شیخ ابراهیم زكزاكی (رهبر شیعیان نیجریه) عصر روز گذشته در برنامه «تبیین جایگاه زن انقلابی» كه در سالن اجتماعات حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، اظهار نمود: در بحبوحه پیروزی انقلاب اسلامی و یك سال بعد از پیروزی، شیخ زكراكی به ایران سفری داشت و در این سفر به حضور امام راحل مشرف و بعد از این دیدار و رجوع به نیجریه با یكایك علمای نیجریه برای دعوت به اسلام بحث و گفت و گو كرد اما علما با صحبت های ایشان به مقابله برخاسته و با اظهار دردسر بودن این موضوع، از مراجعت به اسلام مخالفت به عمل آوردند.
وی با تاكید بر اینكه شیخ زكزاكی تسلیم مخالفت ها و پافشاری های علمای نیجریه نشده و كماكان به تلاش خود ادامه داد، اضافه كرد: در جلسه دوم دیدار، صحبت های امام راحل را ضبط و سخنرانی را در دانشگاه پخش كرد تا دانشجویان را به اسلام دعوت كند كه این كار ایشان تاثیر بسزایی در تمایل مردم نیجریه به اسلام داشت. دعوت شیخ زكزاكی از نفرات كم آغاز و به اینجا رسید.
دختر شیخ زكزاكی با تاكید بر اینكه سفارش امام راحل به شیخ، ایجاد وحدت بوده است، از همین رو در نیجریه هفته وحدت برگزار می شود، اشاره كرد: ما در نیجریه با اهل سنت ارتباط نزدیكی داریم و وحدت خوبی حاكم شده است.
وی اشاره كرد: شیخ زكزاكی الان در بازداشت به سر می برد؛ برای ایشان در سال های قبل یك حكم دادند اما آنرا اجرا نكردند ولی بعدها دولت شكایت نمود و از همان اول این مساله بازی به نظر می رسید.
منبع:

1398/06/19
11:48:12
5.0 / 5
4339
تگهای خبر: دانشگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
جاویدانی