هشدارهایی كه رئیس شورای هیات های مذهبی كردستان داد؛

پشت پرده مداحان نفوذی و توزیع بلاعوض قمه!

پشت پرده مداحان نفوذی و توزیع بلاعوض قمه!

به گزارش جاویدانی رئیس شورای هیات های مذهبی استان كردستان اظهار داشت: خوشبختانه با هوشیاری مردم و مسئولان هیئات مذهبی، خرافه ها و بدعت های عزاداری در حال به صفر رسیدن است كه همچون آن قمه زنی بوده كه در كردستان به صفر درصد رسیده است.


علی خزاعی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: قمه زنی یكی از بدعت های عزاداری حسینی است كه دشمنان با خرید پارچه سفید و قمه به صورت عمده و توزیع بلاعوض بین عزاداران اهتمام در ترویج این خرافه بین مسلمانان دارند.
وی با اشاره به اینكه از طرف دیگر دشمنان با ایجاد حاشیه و پخش تصاویری از قمه زنی در فضای مجازی سوء استفاده خودرا از مراسم عزاداری می برند، اضافه كرد: ایجاد حاشیه و لطمه های عزاداری دشمنان، به ضرر فرهنگ عاشورایی و موجب مخدوش كردن چهره اسلام واقعی و همین طور ایجاد نحله های انحرافی می شود.
رئیس شورای هیات های مذهبی استان كردستان عنوان كرد: خوشبختانه با هوشیاری مردم و مسئولان هیاتهای مذهبی، خرافه ها و بدعت های عزاداری در حال رسیدن به صفر است كه همچون آن قمه زنی بوده كه در كردستان به صفر درصد رسیده است.
وی افزود: هدف قیام امام حسین(ع) دادخواهی مظلومان و مقابله با ظالم بوده در صورتیكه وجود بدعت و انحراف و خرافه خود ظلم بزرگی در حق سرور و سالار شهیدان و فرهنگ عاشورایی است.
خزاعی با بیان اینكه، امر به معروف و نهی از منكر هدف اصلی قیام عاشورا بود، اشاره كرد: مقابله با دشمن و منكرات به وجود آمده دشمن، خود یك نهی از منكر است كه باید در هیات های مذهبی مورد توجه قرار گیرد.
وی بیان كرد: در كنار استقبال بی حد و مرز از آیین های عزاداری امام حسین(ع)، باید مراقب باشیم كه مداحان نفوذی دشمن و افراد حاشیه دار از فرهنگ عاشورایی سوء استفاده نكنند چونكه این افراد هدفمند وارد دسته جات عزاداری می شوند.
رئیس شورای هیات های مذهبی استان كردستان، اجرای مداحی با ریتم های غیراسلامی و اشعار غلط و شبهه دار را یكی دیگر از لطمه های عزاداری امام حسین دانست و اعلام نمود: مداحان نباید اهتمام كنند تا به هر طریقی و قیمتی اشك مردم را جاری كند و فرهنگ امام حسین(ع) را زیر سؤال ببرند بلكه باید سندخوانی كنند و با مطالعه وارد هیأت شوند.
وی اعلام نمود: سینه زنی با بدن لخت و پا كوبیدن های بی اساس از دیگر لطمه های جدی عزاداری است چونكه لخت شدن در معابر عمومی مغایر با فرهنگ و موازین اسلامی بوده ولو اینكه برای عزاداری حسینی باشد.
خزاعی استفاده از صداهای گوش خراش و آزار دهنده و عدم رعایت حق الناس را سبب بی اثر شدن عزاداری های حسینی دانست و اظهار داشت: رعایت حقوق اجتماعی و فردی و دفاع از حق الناس باید سرلوحه كار هیئات مذهبی باشد نه اینكه خود هیئات عامل برهم زدن آن باشند.
وی با تاكید بر اینكه نفع معنوی هیچگونه سنخیتی با مزاحمت و آزار دیگران نخواهد داشت، اشاره كرد: ما باید منتقل كننده فرهنگ عاشورایی به نسل های جدید باشیم و نباید با ایجاد بدعت و انحراف این گنجینه الهی را از دست دهیم.


منبع:

1398/06/21
12:55:14
5.0 / 5
4033
تگهای خبر: حقوق , خرید , فرهنگ , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی