شمسیان خبر داد؛

دو بخش جدید به كنگره شعر اربعین اضافه می شود

دو بخش جدید به كنگره شعر اربعین اضافه می شود

جاویدانی: معاون رسانه ای بنیاد كرامت امام رضا(ع) از اضافه شدن دو بخش عربی وآذری به كنگره شعر اربعین در سال آینده آگاهی داد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، حسین شمسیان معاون رسانه ای بنیاد كرامت امام رضا(ع) در گفتگو با برنامه رادیویی تقاطع فرهنگ از شبكه رادیو گفتگو، اظهار داشت: سال آینده و در دوره بعدی كنگره شعر اربعین، بخش های عربی وآذری هم به كنگره اضافه می شوند. ما امسال فقط اشعار فارسی را دریافت كردیم در صورتیكه عزیزان عراقی نیز درخواست شركت در این كنگره را داشتند.
وی راهپیمایی تمدن ساز اربعین را بستری برای گام برداشتن همه اقشار در این راه دانست و اظهار داشت: حضور شعرا در عرصه اربعین یكی از الزامات این حركت است. امسال از شعرا دعوت كردیم تا با سوژه اربعین حسینی(ع) آثاری ارسال نمایند كه با استقبالی بیشتر از آنچه تصور می كردیم، روبرو شدیم. این روزها شاهد رخدادی بزرگ به نام راهپیمایی اربعین هستیم و هنوز شعرا، اساتید و نویسندگان نتوانسته اند حق مطلب را ادا كنند.
معاون رسانه ای بنیاد كرامت امام رضا(ع) افزود: در كنگره شعر اربعین احساس كردیم چنین حركت عظیم بشری حیف است مورد نظر شاعران قرار نگیرد؛ چنانچه از میان ادیان و ملل مختلف حاضرانی در راهپیمایی اربعین داریم و حیف است این شكوه به تصویر كشیده نشده و نقل نشود. برخی كنگره های شعر، قدمتی ۱۰ ساله دارند كه پس از اعلام فراخوان، حدود ۵۰۰ نفر شركت می كنند و این عدد مهمی است. در كنگره شعر اربعینی كه برای اولین بار برگزار می شود، ۳۷۰ اثر بسیار باارزش دریافت كردیم كه انتخاب از بین شان، كار را با سختی روبرو كرده است.
شمسیان اظهار داشت: این كنگره دو بخش اصلی دارد؛ یكی شعر و دیگری مرثیه و نوحه سرایی كه به زبان فارسی و عربی برگزار شده است. در كنفرانس خبری كنگره نیز اعلام كردیم همه قالب های شعر فارسی را با جان و دل پذیرا هستیم و قالب های دیگر به جز شعر كلاسیك را نیز می پذیریم.

1398/07/06
22:55:00
5.0 / 5
4203
تگهای خبر: شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
جاویدانی