حجت الاسلام و المسلمین قرائتی:

حوزه علمیه و دانشگاه متهم به آموزش علوم غیرمفید هستند

حوزه علمیه و دانشگاه متهم به آموزش علوم غیرمفید هستند

به گزارش جاویدانی حجت الاسلام والمسلمین قرائتی اظهار داشت: حوزه علمیه و دانشگاه هردو متهم به اتلاف وقت و آموزش علوم غیرمفید هستند كه امیدواریم از این وضع رها شوند.به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی، ظهر امروز در جمع متسابقان بخش پایانی سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان كشور در مسجد الغدیر دانشگاه قم عنوان كرد: قرآن همچون دریاست و باید در دریای قرآن شنا كرد تا عمق معرفت قرآن را درك نماییم.

قرائتی با اشاره به آیه "كُونُوا رَبَّانِیِّینَ بِمَا كُنْتُمْ تُعَلِّمُونَ" بیان كرد: شما دانشجویان درس بخوانید اما قانع نباشید و از سفره معرفت قرآن نهایت استفاده را ببرید و با قرآن و روح آن دوست باشید، تلاش كنید اسلام شناس باشید وبا قرآن زندگی كنید و مغز قرآن را درك كنید.

این مفسر قرآن همینطور درمورد وسعت زمین های بلااستفاده در دانشگاه قم اظهار داشت: این بی عدالتی است كه چند هكتار زمین بلااستفاده در دانشگاه قم وجود دارد در حالیكه وسعت كل حوزه های علمیه چیزی كمتر از وسعت این دانشگاه است و ما عادل نیستیم.

رئیس ستاد اقامه نماز به مساله جوانان و ازدواج جوانان هم پرداخت و اظهار نمود: باید راه ازدواج جوانان را تسهیل نماییم و آنان را به مشقت نیندازیم و قرآن را الگو قرار دهیم چونكه نصف دین با ازدواج كامل می شود.

وی بااشاره به عبارت" السلام علینا و علی عباد الله الصالحین" بیان كرد: حضرت شعیب(ع) نمونه بارز صالحین است چونكه ازدواج دخترش را تسهیل كرد و فشاری بر موسی نیاورد؛ مهریه دخترش را هفت سال چوپانی موسی قرار داد وآن را به عنوان داماد خود برگزید.

قرائتی مخالفت خویش را هم در مورد تعطیلی پنج شنبه ها اعلام نمود و اظهار داشت: هشت سال و نیم از عمر من بر سر این تعطیلی پنج شنبه به هدر رفت و این یك قانون غلط است كه رواج پیدا كرده؛ این تعطیلی ها عمر انسان را تلف می كند.

رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به اهمیت علم آموزی جوانان اظهار نمود: علم وقتی مفید می باشد كه جهت گیری درستی داشته باشد مهم نیست كه چه مدركی گرفتی مهم این است كه علمت را در اختیار چه كسی قرار میدهی و در جهت چه هدفی است؛ معدن علم قرآن است و علم و عمل باید باهم تناسخ داشته باشد.

وی بیان كرد: در زمان پیامبر به عنوان پاداش موفقیت در رشته های ورزشی و عملی به ورزشكار ابزار تولید می دادند تا استعداد خویش را رشد دهد، اما امروزه مدال و كاپ قهرمانی جایگزین آن شده كه در تعالی استعداد فرد تاثیری ندارد.

وی خطاب به جوانان افزود: شما جوانان نباید خویش را محدود به درس خواندن كنید، هرچه را كه شنیدید نباید باور كنید بلكه با تحقیق و تفحص از صحت آن اطمینان حاصل كنید، قانع نباشید و عطش تحصیل علم را همواره در خود داشته باشید.

قرائتی در انتها بیان كرد: حوزه ی علمیه و دانشگاه هر دو متهم به اتلاف وقت و آموزش علوم غیرمفید هستند كه امیدواریم از این وضع رها شوند.
1398/07/12
14:06:27
5.0 / 5
4157
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
جاویدانی