همزمان با روز كودك، كتاب و فرهنگ مطالعه صورت می گیرد

دیدار كودكان با پدیدآورندگان آثار كودك و نوجوان در باغ كتاب

دیدار كودكان با پدیدآورندگان آثار كودك و نوجوان در باغ كتاب

به گزارش جاویدانی ویژه برنامه ای برای علاقه مند كردن كودكان به مطالعه هم زمان با هفته ملی كودك، از جانب كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان با مشاركت باغ كتاب تهران برگزار می گردد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، ۱۸ مهرماه، در هفته ملی كودك روز «كودك، كتاب و فرهنگ مطالعه» نام گرفته است و به همین مناسبت مقرر است ویژه برنامه دیدار كودكان و نوجوانان و تعدادی از اعضای مراكز فرهنگی هنری كانون با نویسندگان، شاعران، مترجمان و تصویرگرانِ ناشران پرمخاطب كتاب كودك و نوجوان در باغ كتاب تهران و در همین روز برگزار گردد.
در این نشست نویسندگان و تصویرگران كتاب های كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان هم چون مصطفی رحماندوست، فرهاد حسن زاده، عباس جهانگیریان، طاهره ایبد، بیوك ملكی، مریم اسلامی، شهرام شفیعی و محدثه گودرزنیا حضور دارند.
مژگان شیخی، مازیار موسوی، فرهاد جمشیدی و محسن محمدمیرزایی همچون نویسندگان، مترجمان و تصویرگرانی هستند كه از جانب انتشارات قدیانی برای این ویژه برنامه دعوت شدند.
همچنین غلامرضا امامی، محبوبه خدایی و هما میرزایی نویسندگان و مترجمانی هستند.
در عین حال جشن امضای كتابی از امیرحسین دانشور كیان مترجم از نشر پرتقال و كتاب «تكس» با ترجمه نلی محجوب از انتشارات پیدایش هم در این روز برگزار می گردد.
معرفی كتاب، نقد كتاب، جشن امضا و رونمایی از كتاب های تازه انتشار یافته كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، انتشارات قدیانی، هوپا و پیدایش بخش دیگری از برنامه های تدارك دیده شده در روز «كودك، كتاب و فرهنگ مطالعه» است كه برپا خواهد شد.
این ویژه برنامه از ساعت ۱۵ تا ۲۰ روز ۱۸ مهر ۱۳۹۸ در باغ كتاب تهران واقع در بزرگراه شهید حقانی با حضور مسؤلان كانون برگزار می شود.
نمایش های محیطی «زندگی در اعماق اقیانوس»، «قیچی كه دنبال كار می گشت»، «هفت خوان» و «مبارك و قالیچه پرنده» هم روبروی مركز تئاتر كانون در محوطه پارك لاله، مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون، شیرخوارگاه و باغ كتاب در این روز اجرا می شوند.
همچنین در بعدازظهر این روز هم فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» از تازه ترین تولیدات كانون پرورش فكری در سالن زنده یاد عباس كیارستمی بنیاد سینمایی فارابی در ساعت ۱۷ روی صحنه می رود.
فیلم «مسافر» عباس كیارستمی هم ساعت ۱۸ همین روز در موزه سینما نمایش داده می شود.

5.0 / 5
4072
1398/07/17
22:00:42
تگهای خبر: زندگی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
جاویدانی